A Honor V3-nál mindenképp érdemes figyelembe venni, hogy bár a telefon összehajtva “csak” olyan vastag, mint egy hagyományos telefon, ez két darab 4,35 milliméteres részre tagolódik, vagyis a mérnököknek igazából sokkal vékonyabb helyre kellett bepréselniük egy csúcskategóriás okostelefon teljesítményét. Ennek fényében kifejezetten elismerésre méltó teljesítmény, hogy a telefonban a ma elérhető legerősebb androidos processzort, a Qualcomm által gyártott Snapdragon 8 Gen 3-at találjuk, amely mellé Adreno 740 GPU, valamint az 512 GB-os tárhellyel ellátott modell esetében 12 GB RAM társul.
Ennek megfelelően a telefon a Geekbench és a DxOMark szerint is ugyanolyan teljesítményre képes, mint például az ugyanilyen processzorral ellátott a Xiaomi 14 Ultra, komolyabb különbséget csupán az Antutu benchmark-tesztben tapasztaltunk, ami arra utalhat, hogy a vékonyabb készülékház miatt a telefonnak előbb kell lecsavarnia a processzor teljesítményét annak érdekében, hogy nehogy túlmelegedjen. Ez annál is valószínűbb, mert a Samsung Galaxy Z Fold 6-nál is ugyanez az eltérés volt megfigyelhető a benchmark-tesztek eredményeiben, a Magic V3-nál pedig még akkor is éreztünk enyhe melegedést, amikor hétköznapi dolgokra használtuk, mint amilyen a böngészés vagy a jegyzetelés.
Ezzel együtt azt is fontos megjegyezni, hogy normál használat során nem tapasztaltunk érzékelhető lassulást a telefonnál, ami a benchmark-tesztek alatt sem melegedett túl még akkor sem, amikor sorozatban futtattunk le egymás után több ilyen tesztet.
Vissza a cikkhez