A hajlítható telefonok királya megérkezett

Használhatóság

Ahogy a fentiekből már kiderült, a Magic V3-nak a legnagyobb fegyvere, hogy miközben a felhasználók kapnak egy teljes értékű táblagépet, ezért a pluszért már nem kell lemondaniuk arról, hogy amikor éppen nincs szükségük a nagyobb kijelzőre, akkor egy minden szempontból “normálisnak” tekinthető okostelefont használhassanak. Hogy kinek mi számít normálisnak, az persze nézőpont kérdése, hiszen amíg sokaknak előny lehet, hogy a telefont egy kézben fogva kényelmesen el tudják érni a felső értesítési sávot és az alsó navigációs gombokat is, egy Galaxy S Ultrához, iPhone Pro Maxhoz vagy hasonló méretű telefonhoz szokott felhasználónak az előlapi kijelző kicsinek tűnhet.

Amiben a Magic V3-nak még egyértelműen lenne hova fejlődni, az a nagy kijelző jobb kihasználása, hiszen jelenleg mindössze néhány olyan alkalmazás van, ami kihasználja a telefonnak ezt az adottságát. A menübe belépve például az egyik oldalon láthatjuk a főmenüt, míg a másik oldalon az aktuális almenü menüpontjait, a jegyzetalkalmazásnál pedig ugyanígy az egyik oldalon a jegyzeteinket, míg a másik oldalon az aktuális dokumentumot (amit természetesen ki lehet rakni teljes képernyőre is). A Honor alkalmazásai mellett támogatja a nagyobb képernyőt például a Google Discover hírolvasó is, amelyben a hírek két oszlopban jelennek meg, a Chrome-ban pedig az az érdekesség fogad, hogy a megnyitott ablakok nem egy külön menübe kerülnek, hanem az asztali böngésző mintájára az oldal tetején, egymás mellett sorakoznak.

Ezt leszámítva a legtöbb alkalmazás egyáltalán semmit nem kezd a nagyobb képernyővel, aminek a kényelmes használatát a Honor sem könnyíti meg: a kétablakos módot (vagyis hogy a kijelző mindkét felén más alkalmazás fusson) például csak úgy lehet előhozni, hogy a képernyő szélétől befelé lapozva előhívjuk a többablakos dokkolót, majd az oda korábban felvett alkalmazások közül a megfelelőt kihúzzuk a képernyőre. Hosszabb használat után ez nyilván szinte reflexszerűvé válik, de mégis nehezen érthető, hogy miért nem lehetett ezt úgy megoldani, hogy az alkalmazás ikonjának a menüjéből vagy az alkalmazáslistából is ki lehessen választani a többablakos módot.

Mivel a készüléken a Magic OS 8 fut, így természetesen a Magic V3 is rendelkezik azokkal az AI-funkciókkal, amiket a Magic 6 Prónál és a Honor 200 Prónál már láthattunk, mint például a Varázslatos szöveg, amellyel a fotókon látható szövegeket nyerhetjük ki, vagy a Magic Portal, amellyel a kijelölt tartalmakat (szövegek, képek stb.) egy mozdulattal megoszthatjuk egy másik alkalmazással. Ebben a tekintetben az egyetlen újdonság, hogy immár egy szinkrontolmács funkció is a felhasználók rendelkezésére áll; ezt bekapcsolva a telefon nagyjából valós időben (néhány másodperc hatásszünettel) fordít a két kiválasztott nyelv között, amelyekből jelenleg tíz áll rendelkezésre (a magyar nincs köztük).

A biometrikus azonosítás funkciók jónak mondhatók: a bekapcsoló gombba épített fizikai ujjlenyomat-olvasó kifejezetten gyorsan és pontosan végzi a dolgát - igaz, néhány esetben kényelmetlen lehet, hogy ezt a telefon oldalán találjuk - az arcfelismerés pedig szintén elég jól működik, bár este és napszemüvegben már érezhetően nehezebben azonosítja a felhasználót.

Vissza a cikkhez

Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.