A telefonban egy, a kategóriájában kifejezetten nagynak számító, 5150 milliamperórás akkumulátort találunk, amire persze szükség is van, hiszen a nagy belső kijelző rendesen meg tudja zabálni az akksit. Ez egész pontosan azt jelenti, hogy közepes fényerőn, az alap alkalmazásokat használva (pl. Chrome, Facebook stb.) a telefon csaknem 18%-ot merül egy óra aktív használattal, vagyis ha valaki napi 4-5 órát használja a telefonját és emellett még fotózik is vele vagy a naposabb idő miatt magasabb fényerőre kell állítania a kijelzőt, akkor a telefon már egyáltalán nem biztos, hogy végig fogja bírni a nap végéig.
Az ugyanakkor azért elég valószerűtlen, hogy valaki egyfolytában táblagépként használja a Magic V3-at, a kisebb kijelző pedig szerencsére sokkal kevesebbet fogyaszt, így ha a két kijelzőt felváltva, nagyjából ugyanannyit használjuk a nap folyamán, akkor átlagos használat mellett nagyjából 32 órás üzemidőre számíthatunk. Ez más csúcskategóriás telefonokhoz képest viszonylag gyenge, de azért elfogadható értéknek számít, a Z Fold 6 üzemidejétől például némileg elmarad, ugyanakkor az S24 Ultrához viszonyítva nincs számottevő különbség.
A gyengébb üzemidőt emellett némileg ellensúlyozza, hogy a globálisan kapható hajlítható kijelzős telefonok közül jelenleg a OnePlus Open mellett ezt tudjuk a legnagyobb teljesítménnyel tölteni, és bár a gyári töltő hiánya miatt nem tudtuk lemérni, hogy pontosan mennyi időbe telik feltölteni az akkumulátort, de a 66 wattos vezetékes töltés ismeretében egyáltalán nem tűnik túlzásnak a gyártó azon állítása, hogy a készülék nagyjából háromnegyed óra alatt feltölthető. A Magic V3-at emellett vezeték nélkül is tölthetjük 50 wattal és a fordított töltés lehetősége is rendelkezésre áll, igaz, csak 5 wattos teljesítménnyel.
Vissza a cikkhez