A legújabb flagship killer - Honor 200 Pro teszt

Kamera

A telefon hátoldalán egy három tagból álló kamerarendszert találunk: az 50 megapixeles, 1/1,3 hüvelykes Super Dynamic H9000 szenzorral és optikai képstabilizátorral ellátott főkamera mellett egy 50 megapixeles, 2,5x-es optikai zoomra képes és szintén optikai képstabilizátorral megtámogatott telefotó kamera valamint egy 12 megapixeles nagy látószögű kamera fogadja a felhasználót.

Bár a mai legjobb kamerás telefonokkal a Honor 200 Pro nem veszi fel a versenyt, a főszenzor pontosan ugyanaz, mint a Magic 6 Próban, tehát a képminőségre nem lehet panasz, a kamerarendszernek pedig összességében nincs olyan pontja, amiben fájdalmasan rosszul teljesítene. A 2,5x-es zoom ebben a kategóriában kuriózum, az 50 megapixeles kamerának köszönhetően pedig még jócskán efölött, nagyjából 10-15x-ös nagyításig is szabad szemmel szinte veszteségmentesnek tűnő fotókat készíthetünk. Bár a maximális 50x-es zoomnál a képminőség már erősen romlik, az eredmény még ilyenkor sem értelmezhetetlen, a kitűnő optikai képstabilizátornak köszönhetően pedig még ekkora nagyításnál is könnyedén a témán tudjuk tartani a keresőt.

A nagy látószögű kamera képminősége úgymond hozza a kötelezőt, ám az midnenképpen plusz pont, hogy bár a készülékben nincs kifejezetten makró kamera, a nagy látószögű lencsének köszönhetően a Honor 200 Pro zseniális, szuperközeli makró fotókat tud készíteni.

A telefon ideális fényviszonyok mellett kifejezetten látványos képeket készít, de nagyon jól teljesít a portréfotók területén is, ahol mindig hajszálpontosan találta el, hogy honnan kell elmosni a hátteret. A portréfotózást a Honor egy érdekes funkcióval is megspékelte, ugyanis a Studio Harcourt-ral összefogva három különböző képbeállítás közül választhatunk, ez az élénk, a színes valamint a klasszikus.

A Honor az éjszakai fotóknál érdekes megoldást választott, ugyanis a telefon olyan intenzíven használja a mesterséges intelligenciát a fotók feljavítására, hogy nagyjából lehetetlen megmondani, hogy enélkül milyen lenne a képminőség. A fotókba belenagyítva tisztán látható, hogy a részletek egészen festményszerűvé válnak, vagy akár teljes el is vesznek, ezt azonban normál esetben nem csak a telefon kijelzőjén de még számítógépmonitoron sem lehet kiszúrni, és belenagyítgatás nélkül az összkép valószínűleg sokkal jobb, mintha nem használnák az AI-t.

A Honor a telefon kijelzőjének tetejére egy 50 megapixeles előlapi kamerát rakott egy 2 megapixeles mélységérzékelő kamera társaságában, aminek köszönhetően a szelfi portréfotók is meglehetősen jól néznek ki, igaz, a részletességük a nagy felbontású kamera ellenére is elmarad attól, amit a Honor 200 Prónál drágább telefonok jellemzően tudnak.

 

7/7
Vissza a cikkhez

Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.