Harmincöt percet repült, majd sikeresen landolt egy autó

2021 / 06 / 30 / Perei Dóra
Harmincöt percet repült, majd sikeresen landolt egy autó
A szemfülesek talán még el is csíphették a repülést, ami összesen harmincöt percig tartott Nyitra és Pozsony repterei között.

Ahogy azt a neve is sugallja, a futurisztikus jármű egyaránt alkalmas autózásra és repülésre: meghajtásáról egyrészt egy BMW-motor, másrészt (ami talán ennél is érdekesebb) a hírportál információi szerint klasszikus, benzinkúton beszerezhető benzin gondoskodik.

Az AirCar kettő perc és tizenöt másodperc alatt alakul autóból repülőgéppé, illetve egyszerre két utas szállítására alkalmas,

már amennyiben kettejük súlya nem haladja meg a kétszáz kilót. Az utasszállító megálmodója és fejlesztője, Stefan Klein állítása szerint a jármű egyszerre ezer kilométert képes repülni kétezer-ötszáz méter magasságban, mostanra ráadásul már negyven órát töltött a levegőben. A helyből fel- és leszállás azonban nem lehetséges vele, indulásához futópálya szükséges.

A pilóta személyét szintén Klein töltötte be, aki 'átlagosnak' és 'szerfelett kellemesnek' értékelte a repülést. (Az eszköz egyébként százhetven kilométer per órás sebességgel hasítja a levegőt.) Az AirCar fejlesztőcége, a Klein elmondása alapján összesen két év munkájukba, illetve kevesebb mint kétmillió eurójukba került, hogy elindíthassák a 'repülő autót'.

(Forrás: BBC via Telex, fotó: Klein Vision via BBC)

További cikkek a témában:

Megkapta az engedélyt a Virgin Galactic, Richard Branson mehet az űrbe A Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) pénteken adta ki az űrturizmussal foglalkozó cégnek azt az engedélyt, ami alapján megkezdhetik a kereskedelmi szolgáltatást.

Videón, ahogy az amerikai haditengerészet kis híján felrobbantja a saját repülőgép-hordozóját, szándékosan Azt tesztelték, hogy a hajó és annak fedélzeti rendszerei mennyire képesek ellenállni a harcok közben fellépő fizikai megpróbáltatásoknak.

A NASA szerint így csökkenthető a repülőgépek okozta környezeti terhelés A NASA és a Német Űrhivatal (DLR) közös kutatása szerint akár ötven-hetven százalékkal is csökkenthető a kondenzcsíkok vízjégtartalma, ami visszavetné a repülők káros környezeti hatását.


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Vészesen közeleg a Q-nap, amikor minden rendszer feltörhetővé válik
Vészesen közeleg a Q-nap, amikor minden rendszer feltörhetővé válik
A Q-nap az az időpont, amikor a kvantumszámítógépek képesek lesznek feltörni a ma használt titkosítási módszereket. Ez pedig akár már jövőre is bekövetkezhet.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.