A Samsung már augusztusban beszerezte az Egyesült Államok gyógyszer és élelmiszer ellenőrzési hivatalának (FDA) engedélyét az elektrokardiogramot (EKG) mérő alkalmazásához, de mostanáig tartott, míg a funkció megérkezett egy okosórára is, név szerint a Galaxy Watch 3-ra, valamint a 2019 végétől kapható Galaxy Active 2-re.
Az applikáció tesztidőszaka Dél-Koreában zajlott, de mostantól az Egyesült Államokban élő felhasználók is megfigyelhetik szívritmusukat rendellenességeket keresve, és ellenőrizhetik az esetleges pitvarfibrillációt (Afib). Az app neve EKG Monitor, a leolvasott értékek pedig a Health Monitor alkalmazáson keresztül válnak elérhetővé, amikor az óra egy Samsung Galaxy típusú telefonhoz csatlakozik. A Samsung 22 éven aluliak számára nem ajánlja az alkalmazás-páros használatát.
Az app használatához ellenőrizni kell az óra szoros illeszkedését a csuklóhoz, majd a hardver gombra, nagyjából oda kell helyeznünk az ujjunkat ahol a 2 óra van egy hagyományos óra számlapján. Az alkalmazás hangsúlyozottan nem alkalmas például szívroham diagnosztizálására, és ha veszélyben érezzük az életünket, semmiképp sem érdemes pusztán egy ilyen új, és talán még nem eléggé kipróbált technológiára hagyatkozzunk.
Az EKG mellett a Galaxy Watch 3-nak pulzoximéter funkciója is van, ehhez rendelkezik az összes szükséges szenzorral is. A Samsung szerint a funkció segítséget nyújthat a felhasználóknak abban, hogy „megértsék, milyen hatékonysággal juttatja el légzőrendszerük az oxigént a véráramba, fitnesz vagy más általános wellness célokra”.
A Samsung Galaxy Watch 3 és Active 2 a jelenleg még csekély, de növekvő számú EKG funkcióval rendelkező okosórák családjához csatlakozik. Ezen a területen az Apple volt az első 2018-ban, az Apple Watch Series 4-el (azóta minden egyes csúcsmodell rendelkezik ezzel a funkcióval), legutóbb pedig a Fitbit's Sense kapta meg az FDA engedélyét az EKG alkalmazásához.
(Forrás: TheVerge Kép: Samsung)