Mesterséges intelligenciával megtömve érkezett meg az új Honor 400 és Honor 400 Pro

2025 / 05 / 21 / Csordás Gábor
Mesterséges intelligenciával megtömve érkezett meg az új Honor 400 és Honor 400 Pro
Nem sokkal a 400 Lite után a Honor bemutatta a 400 és 400 Pro modelleket, ezzel teljessé vált az egész széles kategóriát lefedő négyszázas széria. Az újdonságok eddig nem látott, egészen bámulatos módon is képesek használni a mesterséges intelligenciát.

Manapság már nem az a kérdés, hogy egy újonnan bemutatott okostelefonban vannak-e mesterséges intelligenciával működő funkciók, hanem inkább az, hogy mennyi, és van-e köztük olyan, amit még nem láttunk korábban. A Honor 400 széria esetében ez utóbbira igen a válasz, de a most bevezetendő Honor 400 és Honor 400 Pro nemcsak ezért érdekes, hanem azért is, mert a középkategóriára jellemző, kedvezőnek mondható áron kínál olyan paramétereket, amelyek gyakran csak a csúcsmodellekben szoktak lenni.

Kamera, fotózás

A legtöbb AI funkció a kamerához kapcsolódik, és már a Honor 400-ban is 200 megapixeles a főkamera, 1/1,4 colos szenzorral, f/1,9 rekeszértékkel és kettős képstabilizálóval. Az ultraszéles látószögű kamera 12 megapixeles, és mivel autófókusszal is ellátták, ezért makrófelvételek készítésére is alkalmas, míg a Honor 400 Pro egy 50 megapixeles telefotó kamerát is kapott, ami háromszoros optikai zoomot tesz lehetővé, Sony IMX856 szenzorral és optikai képstabilizálással. A szelfikamera mindkét modellen 50 megapixeles, f/2,0 rekeszértékkel.

Már a fotózás során is segítségünkre lesz a mesterséges intelligencia a Honor 400 szériában, például az AI-alapú filmszimuláció mód a fényviszonyokat és a témát intelligensen elemezve a hangulathoz illeszkedő filmes hatást hoz létre, de a minden körülmények közt éles és részletgazdag portrék, vagy az akár 30-szoros (a Pro esetében 50-szeres) zoommal készült képek minőségét is az AI garantálja. Nem maradnak el az AI-alapú képszerkesztő funkciók sem, a járókelők vagy tükröződések egyszerűen eltávolíthatók a képekről, de a fotók minőségét és kivágását is tudja javítani az AI.

Izgalmas AI-funkciók

A legizgalmasabb AI-alapú szerkesztési funkció mégis az, hogy a Honor 400 széria elsőként kapta meg a Google legmodernebb videógeneráló modelljét, a Google Cloud Vertex AI-ra épülő Veo 2-t, és ezzel szinte bármilyen fotót mozgásba hozhatunk. Egy perc alatt három másodperces videót alkothatunk az állóképekből, így a régi családi képek, vagy a jól ismert műalkotások is életre kelthetők, a Mozgó Fotókollázs funkció pedig képes dinamikus történetté alakítani ezeket a mozgóképeket. A Honor felhasználói napi tízszer használhatják ingyenesen a videógeneráló funkciót.

Az AI Kép videóvá alakítása funckió működését illusztrálja ez a videó:

Persze már a Honor 400 széria által használt MagicOS 9.0 operációs rendszert is behálózta a mesterséges intelligencia, olyan funkciókkal, mint az AI-alapú hangrögzítő, fordító, szövegíró asszisztensek, vagy éppen az összegzés, feliratozás, formázás alkalmazások. A mesterséges intelligencia használatának egyik érdekes módja az AI-alapú deepfake-felismerő technológia: a Honor 400 széria fejlett algoritmusaival képes felismerni a manipulált tartalmakat, például a nem természetes színek és körvonalak, vagy a képkockák közti megszakadások azonosításával.

Ami a gépházban van

Mindehhez a Honor 400-ban a Snapdragon 7 Gen 3 készletet találjuk 8 GB RAM-mal, a 400 Pro esetén pedig a csúcskategóriás Snapdragon 8 Gen 3 és 12 GB RAM gondoskodik a gördülékeny használatról. Mindkét modell 5300 milliamperórás, szilícium-szén akkumulátort kapott, és míg a Honor 400-ban 66 wattos vezetékes töltés áll rendelkezésre, addig a Honor 400 Pro vezetékkel 100 watton tölthető, és ennél a modellnél 50 wattos vezeték nélküli töltés is elérhető. A Honor ígérete szerint az akkumulátor négy év után is megőrzi a kapacitása 80 százalékát.

A 200-as széria utódjaként érkező újdonságok külsőre is különböznek egymástól. Míg a meteorezüst és sivatagi arany színben érkező Honor 400 szögletesebb kialakításra váltott, addig az éjfekete és holdszürke színben érkező Honor 400 Pro megtartotta az íveltebb formát, 8,1 milliméteres vastagságával és 205 grammos tömegével kényelmesen kézben tartható. A kisebb modell 6,4 colos, a nagyobb 6,7 colos AMOLED kijelzőt kapott, 5000 nites csúcsfényerővel, és egy olyan egyedülálló funkcióval, ami segít elkerülni a rosszullétet, ha mozgó járműben nézzük a telefont.

A Honor két okostelefonját az ára teszi igazán érdekessé, hiszen a Honor 400 alapmodellje 256 GB tárhellyel 169 990 forintba kerül, és az 512 GB-os változat is csak húszezer forinttal drágább, míg a képességeivel a csúcskategória kapuját ostromló Honor 400 Pro ára 512 GB tárhellyel 299 990 forint, ráadásul a bevezető akcióban egy Honor Pad X8 táblagépet is adnak hozzá. A bemutatója után napokkal, 2025. május 22-től a telefonok már rendelhetők, mi pedig hamarosan részletesebben is kipróbáljuk a Honor AI-ban gazdag újdonságát.

Ez is érdekelhet:

Ilyen zoomot még nem láttunk telefonban - Honor Magic 7 Pro teszt A Honor Magic 7 Pro a generatív mesterséges intelligencia használatával csúcsra pörgeti az akár 100x-os zoommal való fotózás élményét, ezzel együtt pedig komoly kérdéseket vet fel a mobilos fotózás jövőjével kapcsolatban.


Amikor egy virtuális sárkány segít a gyógyulásban – Te is részese lehetsz!
Amikor egy virtuális sárkány segít a gyógyulásban – Te is részese lehetsz!
Egyetlen százalék is elég lehet ahhoz, hogy egy beteg kisgyerek újra mosolyogjon – tedd meg Te is a Tőled telhetőt!
Magyarul viccelődik velünk a TP-Link robotporszívója
Magyarul viccelődik velünk a TP-Link robotporszívója
Jobb lesz-e a takarítás attól, ha a porszívónk a dolga végeztével kurjongatva közli velünk, hogy ő most elindul haza, majd a dokkoló felé tartva rá is gyújt egy vidám nótára? Ha jobb nem is, de mindenképpen szórakoztatóbb.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.