Ilyen zoomot még nem láttunk telefonban - Honor Magic 7 Pro teszt

2025 / 01 / 31 / Bobák Áron
Ilyen zoomot még nem láttunk telefonban - Honor Magic 7 Pro teszt
A Honor Magic 7 Pro a generatív mesterséges intelligencia használatával csúcsra pörgeti az akár 100x-os zoommal való fotózás élményét, ezzel együtt pedig komoly kérdéseket vet fel a mobilos fotózás jövőjével kapcsolatban. Az év első, a hazai szolgáltatóknál is kapható csúcstelefonja hardversen sem okoz csalódást, akinek viszont az össztudás mellett az ár is számít, annak nem ez a készülék lesz a megfelelő választás.

Amíg régebben a Magyarországon is érdekelt gyártóknak jellemzően a február-márciusi időszak volt a csúcsszezon, addig az elmúlt években a csúcskategóriás telefonok nagy része már januárban vagy február elején megérkezik a hazai boltokba. Idén a Honor volt a leggyorsabb, akik a Kínában már november óta kapható Magic 7 Prónak a Samsungot is megelőzve, már január 15-én megtartották a nemzetközi bemutatóját, a telefon pedig január 27-én fel is került a boltok polcaira. A készülék hardveres szempontból nem okoz csalódást, nagyjából minden szempontból hozza, amit 2025-ben egy félmillió forint feletti telefontól várhatunk, és bár a generatív mesterséges intelligencia használatában a Honor egyelőre kicsit más utat követ, mint mondjuk az Apple vagy a Samsung, ez aligha okoz majd hianyérzetet a legtöbb felhasználónak.

Dizájn

Dizájn szempontjából a Magic 7 Pro egyfajta átmenetet képez a Honor telefonjainál megszokott lekerekített, ergonómikus forma és a manapság egyre inkább elterjedt szögletesebb dizájn között. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy miközben a telefon határozottabb élekkel rendelkezik, mint a Magic 6 Pro és a kijelzője kevésbé hajlik rá a keretre, a széleken azért hagytak némi ívet, ami már első látásra is megkülönbözteti a Magic 7 Prót a többi telefontól. A hátlapon megmaradt a Honorra jellemző kör alakú kameramodul, a szélek pedig itt is enyhén lekerekítettek, így a telefont kényelmesen lehet egy kézzel is kezelni.

Az ezüstszínű hátlap fátyolszerű mintázata kifejezetten látványos, ügyesen dobja fel az összképet, de ami talán ennél is fontosabb szempont, hogy az ujjlenyomatok egyáltalán nem látszanak meg rajta, így nem kell egyfolytában törölgetnünk a telefont.

Teljesítmény

Ezen a téren a Magic 7 Pro győztes helyzetben van, hiszen Magyarországon ez lesz az első olyan, szolgáltatóknál is kapható telefon, ami a Snapdragon 8 Elite chippel érkezik, így a megjelenése pillanatában minden más telefont állva hagy teljesítmény szempontjából. Bár a Honor telefonjának ez az előnye az idő múlásával (vagyis ahogy ahogy a többi gyártó is bemutatja az idei készülékeit) értelemszerűen el fog tűnni, az biztos, hogy a tavalyi modellekhez képest az előrelépés vitathatatlan ezen a téren. A 12 GB RAM-mal ellátott modell a teljesítmény módot bekapcsolva egészen páratlan eredményeket ért el az általunk lefuttatott benchmark-teszteken (Antutu, Geekbench, 3DMark), és mivel nem várható, hogy az idei évben a Snapdragon 8 Elite-et bármilyen processzor megszorongassa, így kijelenthető, hogy ennél nagyságrendekkel jobb eredményeket más telefonoktól sem fogunk látni.

A tesztek alapján a teljesítmény mód be vagy kikapcsolása a GPU-ra nincs hatással, a CPU működését viszont annál inkább befolyásolja, ám a telefon még ezt a funkciót kikapcsolva is valamivel jobb eredményeket tudott felmutatni, mint a tavalyi csúcskészülékek.

Kijelző

A telefon kijelzője semmit sem változott a tavalyi modellhez képest, így tulajdonképpen ide másolhatnánk azt, amit a Magic 6 Próról leírtunk anno. A 6,8 colos, 2800x1280 pixeles felbontású LTPO OLED panel 120Hz-es képfrissítéssel rendelkezik, a fényereje 1600 nites, de a gyári adatok szerint bizonyos körülmények között az 5000 nitet is elérheti. Ezekről az adatokról fontos megjegyezni, hogy nem igazán tükrözik, amit a telefonok kijelzőjétől normál körülmények között várhatunk (ha a teljes kijelző 5000 nittel világítana, akkor fényes napsütésben is kiégne tőle a szemünk), de ha gyakorlatiasan közelítjük meg a dolgot, akkor elmondhatjuk, hogy a Magic 7 Pro kijelzője még tűző napsütésben is tisztán látható, a fényerőnek köszönhetően pedig az sem okoz komoly problémát, hogy nem találunk rajta olyan tükröződésmentes réteget, mint például a Samsung Galaxy S-széria Ultra modelljeinél. A Magic 7 Pro kijelzőjét ettől függetlenül szintén biztonsági üveg védi, mégpedig a Honor saját fejlesztésű Nanocrystal Shield üvegje, ami a gyártó szerint tízszer jobban ellenáll a karcolódásnak, mint a hagyományos üveg.

A tavalyi modellhez hasonlóan a Magic 7 Pro kijelzője is 4320Hz-es PWM-sötétítéssel rendelkezik, ami az OLED kijelző szabad szemmel nem látható villogását csökkenti, emellett megtaláljuk benne az olyan szemkímélő megoldásokat is, mint a rövidlátás kialakulását megakadályozó AI Defocus szemvédelem, a felhasználók természetes bioritmusát követő éjszakai mód vagy a természetes fény dinamikus jellegét utánzó polarizált fény.

Kamera

Az elmúlt években megszokhattuk, hogy a Honor csúcskategóriás telefonjai rendre kiemelkednek a fotós képességekben a mezőnyből, és noha az idei zászlóshajók többségét csak ezután fogják bemutatni, nem különösebben merész dolog arra tippelni, hogy a Magic 7 Pro hátlapi kamerarendszere az év végén is a legjobbak közé fog tartozni. Az 50 megapixeles főkamerát, 200 megapixeles telefotó kamerát és 50 megapixeles nagy látószögű kamerát magában foglaló rendszer minden körülmények között kiváló képeket készít, a végeredmény pedig néhány esetben még annál is jobb, mint amit egy belépőszintű tükörreflexes fényképezőgéptől várhatunk.

Honor Magic 7 Pro (balra) vs Nikon D3500 (jobbra)

Honor Magic 7 Pro (balra) vs Nikon D3500 (jobbra)

Honor Magic 7 Pro (balra) vs Nikon D3500 (jobbra)

A Honorra eddig is jellemző volt, hogy a képek utólagos javítására bátran használják a mesterséges intelligenciát, a Magic 7 Prónál viszont az AI szuperzoommal az eddigiekhez képest is új szintre léptek. Ez a funkció 30x-os és 100x-os nagyítás között a generatív AI-t segítségül hívva javítja fel a képeket, amelyek így valóban valamivel látványosabbak lesznek, ugyanakkor az is igaz, hogy az AI hajlamos olyan dolgokat is a képekre varázsolni, amelyek a valóságban nincsenek ott.

Sima 100x-os zoom (balra) vs AI szuperzoom (jobbra)

Tapasztalataink szerint ez a legtöbb esetben nem kifejezetten észrevehető, amíg bele nem nagyítunk a képekbe, ugyanakkor a jövőre nézve mindenképpen elgondolkodtató, hogy hol húzzuk meg a határt, amikor a képek utólagos retusálásáról van szó. A telefon egyébként nem csak a szuperzoomnál használja az AI-t, hanem akkor is, ha normál zoomot használunk, ami igen látványosan megmutatkozik az alábbi képen.


Balra: amit a keresőben látunk fotózáskor, közepén: sima 100x-os zoom, jobbra: AI szuperzoom

Tapasztalataink szerint a hátlapi kamerarendszer bármilyen helyzetben kiegyensúlyozottan teljesít, éjszaka, ellenfényben, nagy kontrasztú fotók esetében is kifejezetten látványos a végeredmény, és a nagy látószögű kamera sem okozott csalódást.

AI funkciók

A telefongyártók évek óta alkalmaznak a telefonjaikban mesterséges intelligenciával működő megoldásokat (például a fotós funkcióknál, ahogy azt fentebb már említettük), ám a ChatGPT elsöprő sikere után a gyártók számára presztízskérdéssé vált, hogy a generatív AI nyújtotta lehetőségek is megjelenjenek a telefonjaikban. A tavaly januárban bemutatott Samsung Galaxy S24-széria által kitaposott utat követve a legújabb modelljeibe már az Apple és a Xiaomi is beépített ilyen funkciókat, és bár valamivel visszafogottabban, de a Magic 7 Próban is találunk hasonló megoldásokat.

A már a Magic 6-ban is meglévő funkciók mellett (AI javaslatok, AI fordítás, Magic Text, AI adatvédelmi hívás és zajszűrés) a telefonon található jegyzetalkalmazásban is megjelent három AI-megoldás, amelyek a következő funkciókkal bírnak:

  • AI alapú összefoglaló: itt választhatunk összefoglaló és tájékoztató között, amelyek közül az első néhány mondatban, a második kicsit hosszabban foglalja össze a szöveg tartalmát.
  • AI formázás: a rendezetlen, tagolatlan szövegeket képes szépen megszerkeszteni.
  • AI leirat: a hangfelvételeinkből készít szöveges valtozatot, majd ezt a szöveg jellegének (pl. interjú, meeting, brainstorming) megfelelően be is szerkeszti egy pontokba szedett összefoglalóba.

Ezek a funkciók a tapasztalataink szerint megbízhatóan működnek, így valóban alkalmasak lehetnek arra, hogy megkönnyítsék a munkát, ugyanakkor fontos hozzátenni, hogy magyarul egyelőre nem érhetőek el, így mi csak az angol szövegekkel szerzett tapasztalatainkat tudjuk megosztani.

A generatív AI a képgalériában is megjelenik, ahol két funkciót kapunk. Az egyik a kivágás, amivel kivághatunk a fotóról egy tárgyat vagy személyt és ezt külön képeként lementhetjük, a másik pedig a radír, amivel tetszőlegesen eltüntethetjük a képről a zavaró dolgokat. Ez néha zseniálisan jól működik, Bled büszkeségét például a mesterséges intelligencia egy szó nélkül kukázta, más esetekben viszont azért maradt nyoma a szerkesztésnek. Az alábbi képen például az alakok helyén látható egy kis homályosság és az eredeti képen nem látható, kitakart épület alakját sem igazán sikerült eltalálnia az MI-nek.

Fejlődött a Magic Portal is, aminél már nem csak szövegeket és képeket jelölhetünk ki, de az ujjunk bütykével bekarikázva a képernyő egy részét, bármit, majd ezt az objektumot a kijelző széle felé húzva a telefon automatikusan feldobja a leghasznosabb alkalmazásokat az objektum tartalmának megfelelően. Ennek köszönhetően kényelmesen kereshetünk rá bármire Google-ben, másolhatunk be szövegeket jegyzetfüzetbe vagy egy emailbe, kereshetünk címekre vagy menthetjük le képeként a képernyő tetszőleges részét.

Bár a Magic Portalnak ez a funkciója részben kiváltja, de ettől függetlenül természetesen a Magic 7 Prón is elérhető a Google által kifejlesztett bekarikázással keresés, amivel bármire egy mozdulattal rákereshetünk a kijelzőn, és szubjektív véleményünk szerint eddig a leghasznosabb generatív AI megoldás, ami megjelent a telefonokon.

A Google szolgáltatásai máshogy is megjelennek a Magic 7 Próban, ugyanis a telefonra előre telepítve van a Gemini chatbot - igaz mivel ez ingyenesen elérhető a Google Playben, így tulajdonképpen csak annyi előnyünk van, hogy a szolgáltatást a bekapcsológomb hosszabb megnyomásával bármikor egy mozdulattal elérhetjük.

Egyéb funkciók

A telefon más izgalmas funkciókkal is rendelkezik, a 3D ToF mélységérzékelő szenzorral ellátott előlapi kamerarendszernek köszönhetően például a telefon már nem csak arra képes, hogy bekapcsolva tartsa a kijelzőt, amíg nézzük vagy hogy csökkentse a hangerőt, de a kijelző tetején felugró értesítéseket is megnyithatjuk pusztán azzal, hogy rájuk nézünk.

A szenzor más szempontból is előnyös, hiszen a Magic 7 Pro arcazonosítása az androidos mezőnyben páratlannak számít: sötétben, napszemüvegben, a telefont nem ideális szögben tartva is villámgyorsan oldja fel a kijelzőt, így az egyébként szintén kiválóan működő ujjlenyomat-olvasóra legfeljebb olyan esetekben lesz szükségünk, ahol az ujjlenyomatos azonosítás nem váltható ki arcazonosítással.

Amellett, hogy a felhasználók számára legfontosabb területeken a Magic 7 rendre jól vagy egyenesen kiemelkedően teljesít, a Honornak maradt energiája arra is, hogy a kevésbé fontos dolgokra is odafigyeljenek: a telefon hangszórója egyértelműen a legjobbak közé tartozik, fülhallgatót használva pedig a megszokott DTS:X Ultra mellett a “térbeli Honor Sound” opciót is választhatjuk. Szintén kiváló a telefon haptikus visszajelzése, igaz, ez utóbbi gyárilag teljesen ki van kapcsolva, így ahhoz, hogy a virtualis billentyűk lenyomására fizikai visszajelzést kapjunk, kicsit el kell merülnünk a menürendszer labirintusában (Hang és rezgés -> További beállítások -> Rendszerhaptika).

Üzemidő

A Honor a két évvel ezelőtt bemutatott Magic 5-szériában alkalmazta először a saját fejlesztésű szilícium-szén akkumulátorát, amelynek egyedi jellemzője, hogy az anódnál a grafitot szilíciummal helyettesítik, így jóval nagyobb energiaűrűség érhető el. A megoldásnak köszönhetően a Honor nagyobb akkumulátorokat tud a telefonjaiba rakni, mint a konkurensek, részben ennek is köszönhető, hogy az elmúlt években a cég telefonjai az üzemidő tekintetében jócskán kiemelkedtek a mezőnyből. Bár a Magic 7 Pro nemzetközi bemutatója kapcsán kisebb csalódás volt, hogy az Európában forgalmazott változat a kínai verziónál jóval kisebb, mindössze 5270 milliamperórás akkumulátort kapott, a telefon üzemideje még így is bőven az átlag felett mozog.

A fényerőt nagyjából közepesre, a képfrissítést és a felbontást pedig automatikusra állítva, a felhasználók által a legtöbbet használt alkalmazásokat (pl. Chrome, Facebook, Gmail) használva a telefon akkumulátora egy nap alatt 53%-ot merült. Ez azt jelenti, hogy ideális esetben nagyjából 45 órás üzemidőre számíthatunk, ami átlag feletti eredmény.

A telefon töltési teljesítményére sem lehet panasz, hiszen a Magic 7 Prót vezeték nélkül 80, vezetékkel pedig 100 wattos teljesítménnyel lehet tölteni, aminek köszönhetően a gyári adatok szerint az akkumulátor mindössze 33 perc alatt tölthető fel teljesen. Mivel a Honor más gyártókhoz hasonlóan már nem ad töltőfejet a csúcstelefonjaihoz, így ezt nem tudtuk lemérni, de a GSM Arena mérései szerint közel áll a valósághoz.

Ár és elérhetőség

A Honor számára komoly fegyvertény, hogy miközben a konkurens Samsung idén kis mértékben kénytelen volt árát emelni, a 12 GB RAM-mal és 512 GB tárhellyel ellátott Magic 7 Pro ugyanúgy 550 ezer forintos áron kerül boltokba, mint a tavalyi modell. A gyártó emellett 5 generációnyi Android rendszerfrissítést és 6 évnyi biztonsági frissítést is garantál a telefonhoz, ami ugyan elmarad a Samsung 7+7 éves ajánlatától, de a néhány évvel ezelőtti állapotokhoz képest így is komoly előrelépés. A telefon a nagyobb elektronikai áruházak mellett már a Telekom és a Yettel kínálatában is megtalálható, és várhatóan csak idő kérdése, hogy a One-nál (korábbi nevén Vodafone-nál) is megjelenjen.

(Fotó: Bobák Áron/Rakéta.hu)

Kvíz: telefon vagy profi fényképezőgép? Látod a különbséget egy csúcskategóriás okostelefonnal és egy profi fényképezőgéppel készült fotó között? Ebből a kvízből rögtön kiderül.


Fantasztikus világok rejlenek az emberi testben, amelyek igazi szupraorganizmussá tesznek minket
Fantasztikus világok rejlenek az emberi testben, amelyek igazi szupraorganizmussá tesznek minket
A kutatók szerint az emberi test valójában annál is komplexebb, mint amilyennek korábban gondolták - a sejtjei szoros együttműködésben működnek a mikrobiális sejtekkel, egy elválaszthatatlan egységet alkotva.
Tech-történelem kvíz: Melyik volt előbb? Mobiltelefon vagy hármas metró?
Tech-történelem kvíz: Melyik volt előbb? Mobiltelefon vagy hármas metró?
Faxolhatott-e Petőfi verset Szendrey Júliának? Használhatott-e zsebórát Mátyás király? Ebből a kvízből minden kiderül.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.