Így készíthetsz magadból valósághű akciófigurát a ChatGPT segítségével

2025 / 04 / 22 / Bobák Áron
Így készíthetsz magadból valósághű akciófigurát a ChatGPT segítségével
A Ghibli-őrület szép lassan lecsengett, de a ChatGPT képgenerátora továbbra is lázban tartja a felhasználókat.

Az OpenAI márciusban mutatta be a GPT nagy nyelvi modellen alapuló chatbotjának legújabb funkcióját, amelynek keretében a ChatGPT-t egészen fejlett képgeneráló képességekkel ruházták fel. Az internetet szinte azonnal elárasztották a Hajao Mijazaki rajzfilmjeinek stílusában készült képek, ami az elmúlt hetekben ugyanilyen gyorsan adta át a helyét egy új trendnek, aminek a lényege, hogy a felhasználók saját magukat (valamint híres embereket) generálják le akciófiguraként.

Bár az interneten mostanra számos promptot lehet találni, ami hasonló eredményt ad, mi most a Pocket-lint által közzétett verzió magyar változatát közöljük, ugyanis tapasztalataink szerint ezzel az utasítással az eredmény szinte mindig tökéletes lesz, és utólagos korrekcióra is ritkán van szükség.


Valahogy így fog kinézni a ChatGPT-vel generált akciófiguránk, ha a lenti parancsokat adjuk meg a chatbotnak

Az akciófiguránk elkészítéséhez először is szükségünk lesz egy szemből készült, lehetőleg egész alakos fotóra, amit a ChatGPT-ben a szövegdoboz melletti plusz jelre, majd a fotó opcióra kattintva tudunk feltölteni. Ezután nincs más dolgunk, mint a szövegdobozba bemásolni az alábbi utasítást, a zárójelekben található szövegeket pedig átírni aszerint, hogy mit szeretnénk látni a képen:

Kérlek, készíts egy élethű 3D-s akciófigurát, amely egy Barbie-stílusú babára hasonlít, és egy átlátszó műanyag csomagolásban van elhelyezve, pasztell vagy stilizált karton háttérrel. Mellékelve egy fotó, amely konkrétabb referenciát ad arra, hogyan szeretném, hogy kinézzen.

A baba neve "(A TE NEVED vagy KARAKTER NEVE)", és a szerepe "(FOGLALKOZÁS vagy IDENTITÁS)".
A figura (HAJSTÍLUS & SZÍN), (SZEMSZÍN), és (TESTALKAT) tulajdonságokkal rendelkezik. Arckifejezése vagy kisugárzása legyen (ARCKIFEJEZÉS vagy HANGULAT).
Öltözéke legyen (RUHASTÍLUS & SZÍNEK), amelyek tükrözik karakterét vagy szakmáját.
A csomagoláson belül az alábbi kiegészítők legyenek az egyik oldalon elhelyezve:
• (ESZKÖZ, pl. MacBook, tablet, DSLR kamera)
• (KEDVENC KIEGÉSZÍTŐ, pl. latte, zöld turmix, útlevél, tervező)
• (FEJHALLGATÓ TÍPUS, pl. AirPods Max, fülre illeszkedő fejhallgató)
• (MUNKA VAGY HOBBI TÁRGY, pl. fényképezőgép, tollkészlet, jógaszőnyeg, könyvek)
A csomagoláson szerepeljen nagy betűkkel a "(Név)", alatta pedig a "(Szerep vagy Titulus)". Az alsó sarokban legyen egy kis "4+" jelzés.

Természetesen a promptot kedvünk szerint finomíthatjuk is, ha pedig első próbálkozásra nem pont azt a végeredményt kapjuk, amit szerettünk volna, akkor a képet megnyitva és itt a szerkesztés gombra kattintva azt is megadhatjuk, hogy milyen változtatásokat eszközöljön az AI a képen.

Ha valaki kicsit más eredményeket szeretne, akkor kipróbálhatja a Pocket-linten található angol nyelvű promptot is, ami ugyan hasonló eredményt ad, de a tapasztalataink szerint ebben az esetben az akciófigura sokkal kevésbé lesz játékszerű - ezzel együtt viszont jobban hasonlít a mellékelt fényképre.

Ha ennyi generatív AI nem elég egy napra, akkor az elkészült képet animálhatjuk is, az alábbi videót például a RunwayML-lel csináltuk, ami a teljesen új videók létrehozása mellett lehetővé teszi a képeink animálását is.

Már az ingyenes verzióban is elérhető a ChatGPT óriási visszhangot kiváltó képgenerátora Az OpenAI szerverei a cég vezetőjének, Sam Altmannek az elmondása szerint valósággal "leolvadtak", amikor a múlt héten bekapcsolták a ChatGPT legújabb funkcióját.


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) több mint verseny – egy életre szóló lehetőség arra, hogy fiatal kutatók bemutassák tehetségüket, fejlesszék szakmai kapcsolataikat és megalapozzák jövőjüket.
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Figyeli az embereket, és követi őket a speciális lámpa
Figyeli az embereket, és követi őket a speciális lámpa
Ez a lámpa nem csak passzívan álldogál a sarokban - érzi az embereket.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.