A piros-zöld színtévesztés a leggyakoribb színlátással kapcsolatos probléma, világszerte mintegy hárommillió embert (túlnyomórészt, de nem kizárólag férfiakat) érint. Nekik fejlesztett a Tel-Avivi Egyetem kutatócsoportja új kontaktlencsét.
A kutatók az úgynevezett "metasurface"-technológiát használták fel. A fogalomra nem találtunk elfogadott magyar megfelelőt, mindenesetre simán fordíthatjuk metafelületnek, ami a természetben nem előforduló, speciális rendezettséggel, optikai tulajdonsággal bíró igen vékony anyag, filmréteg. A kutatás célja nem is az volt, hogy megtalálják a megfelelő anyagot és geometriát a színtévesztés korrekciójára, hanem hogy megoldják annak megfelelő felvitelét egy hajlított felületre.
A végeredmény egy olyan, jelenleg is kapható légáteresztő kemény kontaktlencse laboratóriumi kezelésével készült optikai segédeszköz, amely akár tízszeres mértékben javíthatja a piros-zöld kontraszt észlelését, ez pedig a színtévesztők számára gyakorlatilag funkcionálisan teljes színlátást eredményez. A lencse hamarosan kereskedelmi forgalomba is kerülhet a klinikai tesztek elvégzése után.