Kína hatalmas katonai központot épít, ami tízszer nagyobb lesz a Pentagonnál

2025 / 02 / 03 / Bobák Zsófia
Kína hatalmas katonai központot épít, ami tízszer nagyobb lesz a Pentagonnál
A műholdas felvételeket a Financial Times szerezte meg, katonai szakértők szerint a Peking mellett épülő létesítmény 6 négyzetkilométer alapterületű lesz, és föld alatti bunkereket is tartalmaz.

A Financial Times január 30-án közzétett beszámolója szerint Pekingtől 30 kilométerre óriási alapterületű létesítményt kezdtek építeni tavaly nyáron, amiről a szakértők úgy vélik, katonai központnak készülhet. A helyszínt bemutató műholdas felvételeket a Planet Labs bocsátotta rendelkezésre, és világosan látható rajtuk a készülő építmény, a kiásott gödrök, az alapozás, és a rengeteg daru, ami a helyszínen dolgozik. Biztos adatok ugyan egyelőre nem állnak rendelkezésre a projekttel kapcsolatban, de a Financial Timesnak nyilatkozó amerikai katonai tisztviselők elmondása szerint a hírszerzés folyamatosan monitorozza a területet, amelynek (nem hivatalosan) a Pekingi Katonai Város elnevezést adták.

Amennyiben valóban katonai központot építenek a helyszínen, az méreteivel rekordot dönthet majd: a létesítmény körülbelül 6 négyzetkilométer területű lesz, illetve ekkora az építési területe - összehasonlításképpen a Pentagon, az Amerikai Védelmi Minisztérium székhelye, ami sokáig a világ legnagyobb épülete címet hordozta, összesen 600 000 négyzetméternyi irodahelyiséggel rendelkezik. A Pentagon annak idején, 1941-ben és ‘42-ben 16 hónap alatt készült el, és építését, valamint a konstrukciós munkák gyorsaságát is a háborús helyzet indokolta.

Szakértők szerint Kínát ebben az esetben a katonai fejlesztések és egy közelgő évforduló motiválják az új központ létrehozására, mivel a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg 2027-ben ünnepli majd fennállásának 100. jubileumát. Az sem zárható ki azonban, hogy Kína 2027-ben valóban háborúba kezd, Tajvan lerohanását ugyanis már régóta pedzegetik, és Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke évekkel ezelőtt jelentős modernizációs programot hirdetett, hogy fejlesszék a hadsereg ütőképességét.

(Fotó: Kevin Frayer / Stringer/Getty Images)


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) több mint verseny – egy életre szóló lehetőség arra, hogy fiatal kutatók bemutassák tehetségüket, fejlesszék szakmai kapcsolataikat és megalapozzák jövőjüket.
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Haláli kvíz - mennyit tudsz a holttestekről?
Haláli kvíz - mennyit tudsz a holttestekről?
Tényleg tovább nő az ember körme halála után is? És mi okozza a halál jellegzetes szagát?
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.