Kínai holdjárók és marsi roverek tömegét tesztelik a jövőbeli missziókhoz

2024 / 08 / 24 / Bobák Zsófia
Kínai holdjárók és marsi roverek tömegét tesztelik a jövőbeli missziókhoz
Kína ambiciózus űrprogramjait alapozzák meg a fejlesztések.

A kínai állami televízió (CCTV) híradása szerint az ország egyetemeinek, köztük a Jilin Egyetemnek mérnökei azon dolgoznak, hogy a jövőbeli marsi és holdi missziók számára a nehéz terepen is megfelelően működő rovereket fejlesszenek és többet közülük már aktívan tesztelnek is. A fő szempont a fejlesztések során a strapabíró struktúra kialakítása, elsősorban az ellenálló kerekek készítésével, amelyek hosszú távon is bírják az apró töredékekből álló vagy éppen nagyon finom szemcséjű, potenciálisan süppedős talajban való haladást. A tesztek alatt a járművek rakományok szállítására való alkalmasságát és irányíthatóságát is vizsgálják a szimulált marsi és holdi környezetben, hogy a későbbi missziók során minél hatékonyabb megoldásokat tudjanak alkalmazni a távoli helyszíneken.

Kína a többféle hold-, és marsprogram mellett egy, a Holdon létrehozott kutatóállomás építését is tervezi, amelyet az oroszokkal és az ILRS (International Lunar Research Station) projekthez az elmúlt években csatlakozó Venezuela, Pakisztán, Azerbajdzsán, Kazahsztán, Fehéroroszország, Dél-Afrika, Egyiptom, Thaiföld, Nicaragua és Szerbia (valamint a később csatlakozó nemzetek) segítségével valósít majd meg.

(Fotó: CCTV)


Elektromos autó töltők készletről, már 169 000 Ft-tól a DUNA WATT-tól! Töltsd otthon gyorsan és biztonságosan elektromos autódat 11kW-os, vagy 22kW-os töltőinkkel!
Fedezd fel a Duna Watt és Sunnic töltőinket! Magas minőség, intelligens funkciók, és egyszerű telepítés. Kattints és találd meg a számodra legmegfelelőbb EV töltőt lakossági és üzleti felhasználásra!
Hány ember tartózkodik jelenleg az űrben?
Hány ember tartózkodik jelenleg az űrben?
Most, hogy már két űrállomás üzemel folyamatosan és a kereskedelmi űrutazások is fellendülőben vannak, néha egész sokan utaznak egyszerre az űrbe. Ha kíváncsiak vagyunk rá, jelenleg éppen hányan és név szerint kik tartózkodnak a Földön kívül, egyszerűen utánajárhatunk.
Gigászi plazmakilövellést találtak a kutatók, számtalan ehhez hasonló lehet az univerzumban
Gigászi plazmakilövellést találtak a kutatók, számtalan ehhez hasonló lehet az univerzumban
A szupermasszív fekete lyukból származó plazmasugár 23 millió fényév hosszúságú, sosem láttak még ekkora struktúrát a csillagászok.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.