Már készítik a Super Heavy rakétát a Starship közelgő tesztjére

2024 / 07 / 17 / Bobák Zsófia
Már készítik a Super Heavy rakétát a Starship közelgő tesztjére
A leendő marsrakétát hamarosan ötödik alkalommal is tesztelik.

A Super Heavy hordozórakétát és a Starship űrhajót hamarosan ötödik alkalommal is tesztelik a SpaceX Boca Chica-i bázisán, ahol ezúttal a tervek szerint a rakéta nem csak a levegőbe emelkedik, eléri a kellő magasságot, majd a Starship és a Super Heavy is kontrollált körülmények között visszatér, hanem újdonság gyanánt utóbbi űreszközt az "evőpálcikáknak" becézett óriás karokkal fogják elkapni. A tesztre valamikor augusztus elején kerülhet majd sor és az előkészületek már megkezdődtek: a Super Heavy hajtóműveit július 15-én indították be a statikus teszt folyamán. A 33 Raptor hajtómű összesen 20 másodpercig működött teljes kapacitással, ahogy az a SpaceX által az X platformon közzétett videóban is látható.

A Starship a későbbiekben fontos feladatokat kap majd, mivel az űrhajót fogják használni az Artemis-program során az asztronauták Holdra szállítására, a későbbiekben pedig akár a Marsra tartó utakon is a hatalmas Starshipet állíthatják szolgálatba. A New York Times július 11-ei beszámolója szerint a SpaceX alapítója, Elon Musk 20 éven belül tervezi egymillió ember betelepítését a vörös bolygóra, aminek kulcsa a 100 férőhelyes Starship lesz.

(Fotó: SpaceX)

A SpaceX olyasmire készül a Starship következő tesztjénél, amit előttük még senki sem csinált A Mars-rakéta legutóbbi tesztjén minden kitűzött célt sikerült teljesíteni, így Elon Musk cége elérkezettnek látja az időt, hogy újabb lépést tegyenek.


Először készült részletes kép egy másik galaxis csillagáról
Először készült részletes kép egy másik galaxis csillagáról
A Nagy Magellán-felhőben található egy vörös szuperóriás – és ez az első csillag, amelyről részletes kép készült a galaxisunkon kívül.
Repüljünk át milliónyi galaxison néhány másodperc alatt
Repüljünk át milliónyi galaxison néhány másodperc alatt
A gyors intergalaktikus utazás a DESI (Dark Energy Spectroscopic Instrument) adatai alapján készült.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.