Az amerikai űrügynökség mostantól nem csak rakétákat indít: a NASA+ névre keresztelt új online szolgáltatás a tervek szerint 2023 végén startol majd, és élő közvetítéseket, exkluzív interjúkat, illetve saját gyártású videósorozatokat is láthatunk majd rajta. A szolgáltatást az interneten, a NASA hivatalos alkalmazásában, illetve az iOS, Android, Roku, Apple TV és a Fire TV platformokon keresztül lehet majd elérni.
Az űrügynökség közleménye szerint a NASA az új, ingyenes, családbarát platformmal a világűrt karnyújtásnyi közelségbe hozza mindenki számára, egyúttal az emberek jobban megismerhetik a NASA tevékenységét is. Jeff Seaton, az ügynökség informatikai vezetője azt mondta, egy egységes, világszínvonalú webes szolgáltatást kívánnak nyújtani a NASA+ beveztésével, ezzel drámaian javítva a felhasználói élményt a nagyközönség számára.
A szolgáltatás indulásával egyidőben a tervek szerint a NASA az összes weboldalát is korszerűsíti és felújítja, mert – ahogy fogalmaztak - az online jelenlét kulcsfontosságú ahhoz, hogy az ügynökség által szolgáltatott információ hozzáférhetőbbé váljon. A weboldalak ráncfelvarrása mellett a NASA az indulás előtt a hivatalos alkalmazását is átdolgozza, hogy egyszerűen, de mégis modern módon legyenek elérhetőek az űrügynökség küldetésekről, éghajlati adatokról, kutatásokról, felfedezésekről és egyebekről szóló, nyilvános anyagai. Mindezek elkészültéig a NASA új főoldalának bétaverzióját nézegethetjük, illetve visszajelzést is küldhetünk az űrügynökségnek, amelyet az felhasznál majd az oldal folyamatos frissítése és fejlesztése során.
Nicky Fox, a NASA Tudományos Missziós Igazgatóságának vezetője azt mondta, az exobolygókutatástól kezdve a Föld éghajlatának jobb megértésén át a Nap bolygónkra gyakorolt hatásáig és a Naprendszer felfedezéséig, az új tudományos és kiemelt weboldalak, valamint a hamarosan megjelenő NASA+ videók teljes körűen mutatják majd be az ügynökség munkáját, ezzel szorosabb kapcsolatot építve a látogatókkal és nézőkkel.
A NASA legfrissebb hírei és az ügynökségről szóló további információk jelenleg a NASA központi honlapján találhatóak.
(Borítókép: NASA)