Művészi videótérképen az összes atomrobbanás 1945-1998-ig 2022 / 03 / 05 / Felkai Ádám

2053 – ennyi atomrobbanás történt a Földön 1945 és 1998 között, az 1959-ben, a japán Kumamoto prefektúrában született Hasimotó Isaó pedig ennek szeretett volna emléket állítani a videófelvétellel, amely egy világtérképen felvillanásokkal jelzi mind a kísérleti, mind az éles robbantásokat. A művész jellemzően az atomfegyverek okozta félelemre, és az ezek felhasználásával kapcsolatos ostobaságra szeretné felhívni a figyelmet alkotásaival, és ezt talán a leginkább épp az 1945-1998 szemlélteti a fagyos visszafogottságával, „tévéhíradós” objektivitásával, amely az emberi történelem legborzalmasabb fegyvereit illusztrálja, melyeknek nincs is szükségük komolyabb jelzésre, elég a villanó, fényes pötty a hideg térképen, hiszen a pusztító energiák önmagukban és önmagukért beszélnek. A hang és a számok, valamint tehát a felvillanó fénypont a világtérképen megmutatja, hogy az egyes országok mikor, hol és hány robbantást hajtottak végre a Manhattan Project „Trinity” tesztjétől kezdve Pakisztán 1998 májusában végzett tesztjéig bezárólag. (Forrás: The Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty (CTBT))
Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.