A megoldáson az MIT CSAIL (Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory) részlege dolgozik, és reményeik szerint az okosfal (hivatalosan: okosfelület) ezer százalékkal fogja megdobni a jelerősséget. A kutatók szerint minderre azért van szükség, mert a nagyobb sebességű internetből semmi sem lesz addig a valóságban, amíg a jelközvetítésnek nincs hatékonyabb módja.
Különösen a nagyobb terek, például: raktárhelyiségek esetén érzékelhető ez a probléma. Manapság a raktárak is tele vannak mindenféle szenzorokkal, amelyek a készletet tartják nyilván, és egy ekkora térben a jelerősség felsákáláza csak energiaigényes és drága módszerekkel oldható meg jelenleg.
Az okosfelület mindezt úgy oldaná meg egy huszárvágással, hogy a falakat, és egyéb szóba jöhető külső felszíneket alakítaná antennákká.
Az okosfelület lényegében tehát több, mint 3000 antennából áll, és a többi megoldáshoz képest fillérekbe kerül. Ezek a síklapok pedig vagy áteresztik, vagy pedig visszaverik a jeleket – attól függően, mire van épp szükség (amit a vezérlőprogram dönt el).
Egyébként hasonlóval, a külső felületek antennává alakításával a Princetoni Egyetemen is kísérleteznek, ám az MIT közleménye szerint az ő okosfaluk egyszerre költséghatékony és könnyen alkalmazható.
(Kép: MIT CSAIL)