Az oroszok mostantól rendelésre bárkiből csinálnak robotot

2019 / 11 / 15 / Perei Dóra
A robotot szó szerint saját képmásunkra formálhatjuk, de akár világsztárokat is házhoz rendelhetünk.

A Promobot orosz startup autonóm android újdonsága tökéletesen vásárlói igényekre szabott, hiszen olyan külsőt kap, amilyet csak szeretnénk. Alekszej Juzsakov, a cég igazgatótanácsának elnöke sajtótájékoztatón áradozott a Robo-C-ről: "Mostantól mindenki olyan robotot rendelhet magának, amilyet megálmodott - akár szakmai, akár személyes használatra. Képzeljék csak el, ahogy Michal Jordan kosármezeket promóz egy sportboltban vagy William Shakespeare saját magától idéz valamelyik múzeumban." Ha kétségeink lennének Robo-C élethűségével kapcsolatban, íme Einstein orosz kiadásban:

A vállalat négy felhasználási területre szánja a robotot: otthoni társalkodópartnernek vagy lakásdekorációnak; irodai adminisztrátornak aki rendeléseket és vendégeket fogad; irodai recepciósnak vagy társalkodónak az alkalmazottak mellé; kereskedelmi tanácsadónak boltokba, múzeumokba, kiállításokra. Bár járni nem tud, Robo-C törzse és nyaka háromféleképpen mozog, arcának tizennyolc pontja mozgatható, amivel hatszáz arckifejezésre képes. Míg mesterséges intelligenciára épülő szoftvere százezer beszédmodult ismer.

A Promobot szerint a digitalizált személyiség és az egyedi külső párosításának eredménye az első lépés a digitális halhatatlanság felé. Jelenleg folyamatos a rendelésfogadás, négy robot gyártását pedig már meg is kezdték. Az elsőt kormányhivatalba szánták, ahol többek között útleveleket ellenőriz. Egy másikat Albert Einstein-ről mintáztak, és egy robotikáról szóló kiállításba kerül, a maradék kettőt pedig egy közel-keleti család rendelte; a szülők klónjai az előszobában fogadják majd az érkező vendégeket.

(Forrás: Index via. Futurism, Fotó: Inceptive Mind)


A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
Európa legnagyobb jövőfesztiválja, a Brain Bar idén is megnyitja kapuit. A rendezvény a 21. század első negyedének elteltével arra a kérdésre keresi a választ: hogy fest majd az emberiség következő 25 éve. A diákok és pedagógusok számára ingyenes eseménynek szeptember 18-19-én a Magyar Zene Háza ad otthont.
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl –  7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl – 7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.