A személyszállítás új formája közelít - a jövőben robotlovon róhatják az utat a gyerekek

2021 / 09 / 10 / Bobák Zsófia
A személyszállítás új formája közelít - a jövőben robotlovon róhatják az utat a gyerekek
Bár egyszarvúra csak távolról hasonlít, de az Xpeng cég szerint mégis unikornisról mintázták a legújabb robotot, amit személyes szállítóeszköznek szánnak és mesterséges intelligenciával ismeri majd fel a tulajdonosa érzéseit.

Az Xpeng cégről eleinte leginkább a Tesla kapcsán lehetett hallani, mivel a cég alapítója, Ho Hsziaopeng az amerikai vállalat által inspirálva hozta létre az elektromos járműveket gyártó startupját, később pedig egyik legnagyobb kínai riválisává lépett elő, és az a cél hajtja, hogy lekörözze a Teslát, ehhez pedig gyakran azokat a technológiákat is felhasználja, amelyet Elon Musk cége nem alkalmaz az autóiban.

Ilyen például a lidar is, amelyet igaz, hogy idén májusban felfedeztek egy Model Y tetején, de, ahogy a Bloomberg is írja, valószínűtlen, hogy sok Tesla modellen megjelenne, mivel a cég hagyományosan a drága lidar technológia nélkül képzeli el az önvezető járművek jövőjét. Az Xpeng viszont nagyon is szimpatizál az eszközökkel, a kutató-fejlesztő részlegük vezetője, Hszincsou Vu szerint a lidar segíthet megbirkózni a kisebb és gyorsan mozgó élőlények (gyerekek, kutyák), gyalogosok és egyéb akadályok által okozott, kihívást jelentő helyzetekkel.

Az autók gyártására szakosodott cég azonban más típusú közlekedési formák tervezésének irányába is elmozdult, a már tesztelés alatt álló repülő autója, a Voyager X2 mellé pedig hamarosan felsorakozik egy egészen egyedi szállítóeszköz, a robotegyszarvú is, amely a gyerekek közlekedését segíti majd a cég szerint. A gépet nem csak okos navigációs rendszerrel, hanem érzelemfelismerő technológiával is felszerelik, így a mesterséges intelligencia használatával alakít majd ki érzelmi kapcsolatot a tulajdonosával. A robotpóni lehet az első személyszállításra alkalmas "háziállat" robot, mivel, ellentétben mondjuk Spottal vagy más robotkutyákkal, őt kifejezetten erre a célra tervezték, nem pedig terepszemle kivitelezésére és felmérési munkákra, olyan feladatok elvégzésére, amire ezeket a négylábúakat általában használják.

A robotló már nevet is kapott, a South China Morning Post elmondása szerint Little White Dragonnak, vagyis kis fehér sárkánynak hívják, de valószínűleg sokat kell még arra várni, hogy az utcán az újfajta szállítóeszközzel közlekedő, az iskola előtt a robotlovaikat megkötő gyerekek tömegeivel találkozzunk, mivel az Xpeng egyelőre csak egy kevéssé realisztikus videón fedte fel a járművet, a prototípus egyelőre nem került élőben bemutatásra. Az Xpeng Motors egy keddi rendezvényen számolt be a cég fejlesztéseiről és nyújtott betekintést a járművekkel kapcsolatosan tervezett újításaiba és a robotika irányába tett lépéseibe, amelynek csak első fejezetét képezi az egyszarvú.

A cég alapítója szerint az elkövetkező 10-30 év nagy változásokat hozhat az autóipar területén, néhány évtized múlva már minden autógyártó egyben robotgyártó is lesz, az Xpeng pedig kifejezetten az alacsony sebességű szállítóeszközök szerepében látja a robotok jövőjét.

További cikkek a témában:

Ezek a villanyautó-gyártók Kína Teslái Nio, Li Autó, Xpeng. Hallottál már róluk? Na ugye. Pedig mind a Teslához hasonlóan fényes, új csillagok.
Empátiára tanítja és önbizalmat ad a gyerekeknek a rajzfilmfigurára hasonlító robot Moxie barátságos külseje miatt kiérdemelhetné a világ legcukibb robotja címet, ő azonban nem pusztán gyerekjáték: első és legfontosabb küldetése, hogy segítse a kiskorúak érzelmi és kognitív fejlődését.
A Tesla alig hét éve alapított kínai követője már a harmadik autógyárát építi A Xpeng új vuhani üzemében évi százezer elektromos autó készül majd.


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
A borsószem méretű, agyba ültethető eszköz elhozhatja a jövőt, amiben az agyi beültetés rutinműtétnek számít
A borsószem méretű, agyba ültethető eszköz elhozhatja a jövőt, amiben az agyi beültetés rutinműtétnek számít
Az implantátummal első körben pszichiátriai és neurológiai rendellenességek kezelésére fogják haszálni. Az eszköz 9 milliméter széles és nem tartalmaz akkumulátort, nem kell mélyre helyezni, így a későbbiekben egészen könnyen lehet majd beültetni a páciensekbe a kutatók tervei szerint.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.