A Samsung megtalálta a megoldást az okostelefonnal készített videók egyik legnagyobb hibájára

2025 / 02 / 07 / Bobák Áron
A Samsung megtalálta a megoldást az okostelefonnal készített videók egyik legnagyobb hibájára
Az S25 Ultra főként az új AI funkciókról marad emlékezetes, de az egyik leghasznosabb újításnak történetesen semmi köze nincs a mesterséges intelligenciához.

A mobilos kamerák egyik legnagyobb hátránya, hogy hiába rendelkeznek az újabb készülékek egészen elfogadható zoommal, videofelvételnél a kezelőfelület hiányosságai és a kamerák közötti váltás miatt a végeredmény meg sem közelíti azt a színvonalat, amit egy fényképezőgéppel vagy egy kamerával kapnánk. A Samsung a legújabb telefonjánál ezt az úgynevezett "finom csúszkával" oldotta meg, ami ugyan nem egy fizikai gomb, mint az iPhone 16-nál, de talán még annál is hasznosabb.

Amikor az S25 Ultrával videót készítünk, a képernyő szélén megjelenik egy csúszka, amelyet fel és le mozgatva folyamatosan zoomolhatunk 20x-os nagyításig és vissza. Ezzel a megoldással nem csak az olyan megakadások kerülhetők el, mint amikor csippentéssel próbálunk zoomolni, de a zoomolás sebessége is sokkal finomabban irányítható, mint más telefonoknál, így tetszőleges dinamikát vihetünk bele a felvetelinkbe.

Bár a folyamatosságot néhol egy kicsit megakasztja, hogy a telefonnak eközben váltania kell a nagy látószögű kamera, a 200 megapixeles főkamera, valamint a két telefotó kamera között, de a Samsung ezt is relatíve jól kiküszöbölte - a váltás, ha nem is teljesen észrevehetetlen, de sokkal kevésbé zavaró, mint a legtöbb telefonnál, gyorsabb zoomnál pedig alig észrevehető.

A finom csúszkának köszönhetően egy szórakoztató filmes trükköt is sokkal könnyebben lehet reprodukálni a telefonnal, igaz, ehhez azért nem árt, ha van egy képstabilizátoros állványunk is. Ez az úgynevezett dolly zoom (avagy Vertigo-effektus), amikor a kamera pont olyan sebességgel távolodik a tárgytól, ahogy zoomolunk, így a felvétel olyan hatást kelt, mintha a háttér egyre közeledne. Fordított esetben (vagyis ha közeledünk a tárgyhoz, miközben kizoomolunk) a háttér megnyúlik - ahogy az Hitchcock Vertigo című filmjének emlékezetes jelenetében is látható.

(Borítókép: Bobák Áron/Rakéta.hu)

Elképesztő az új Samsung telefonok hangtörlő funkciója Az S25-sorozat új AI eszközével bármilyen hangot törölhetünk a videófelvételekről.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Már jövőre elkészülhet az első AGI, vagyis általános mesterséges intelligencia
Már jövőre elkészülhet az első AGI, vagyis általános mesterséges intelligencia
Azért nem minden szakértő ért ezzel egyet.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.