Szinte profi dizájnernek érezhetjük magunkat a Microsoft legújabb AI-eszközével

2024 / 07 / 20 / Bobák Áron
Szinte profi dizájnernek érezhetjük magunkat a Microsoft legújabb AI-eszközével
A Microsoft a napokban mindenki számára elérhetővé tette a Designer nevű szolgáltatást, ami az OpenAI képgenerátorának képességeit kihasználva tervez meg nekünk szinte bármit üdvözlőlaptól az emojikig.

Bár a DALL-E 3 a Copiloton keresztül már eddig is elérhető volt, a Designer legalább négy fontos dologban különbözik a sima képgenerátortól:

  • A szolgáltatás nem csak weben keresztül érhető el, de androidos és iOS-es mobilalkalmazás formájában is.
  • Miután a Microsoft-fiókunkkal beléptünk az alkalmazásba, különböző kategóriákból választhatjuk ki, hogy mit szeretnénk terveztetni a mesterséges intelligenciával (például avatárok, hátterek, kollázsok, emojik, üdvözlőlapok, közösségi média posztok, meghívók stb.), ami sokat segít a munkafolyamatban.
  • Ha így is nehézséget okozna megfogalmazni a megfelelő utasítást, akkor választhatunk előre megírt sablonokból is, amelyekben csak az elképzeléseinknek megfelelő szavakat kell megváltoztatnunk.
  • Emellett a képek generálása mellett a Designer arra is lehetőséget ad, hogy a saját fotóinkat szerkesszük át a segítségével.

Utóbbi esetben megadhatjuk a kép stílusát, valamint további utasításokkal az ízlésünknek megfelelően módosíthatjuk a kép tartalmát. Íme néhány példa:

1. Az első esetben azt kértük a Designertől, hogy papírműves stílusban alkossa újra a fotót, amit meg is tett, igaz, az eredeti képhez képest gyakorlatilag csak annyi a hasonlóság, hogy mindkettőn egy okostelefon van.

Okostelefon

2. A mezőn álló villanyoszlopnál gyurmaanimációt kértünk az MI-től, valamint azt, hogy a képen jelenjen meg Godzilla is. Ebben az esetben a végeredmény szinte tökéletes lett.

Villanyoszlop

A Designerrel terveztethetünk négyzet alakú, álló valamint fekvő képeket is, előbbi esetben 1024x1024 képpontos végeredményt kapunk, álló és fekvő képeknél viszont a hosszabbik oldal 1792 pixeles, ami más képgeneratorokhoz képest kiemelkedően jó felbontásnak számít.

Ahogy a Copilot képgenerátoránál már megszokhattuk, a képek megalkotása itt is sokkal gyorsabban végbemegy, ha vannak úgynevezett boostereink. A Microsoft ingyenesen napi 15 ilyen boostot biztosít a felhasználóknak, ha azonban van Copilot Pro előfizetésünk, akkor a napi limit 100-ra emelkedik. A havi 8800 forintért igénybe vehető szolgáltatásnak nem ez az egyetlen előnye, hiszen az előfizetéssel a Designert közvetlenül is használhatjuk a Wordben és a Powerpointban, ami sokkal gördülékenyebbé teszi a dokumentumok, prezentációk létrehozását.

Saját tapasztalataink szerint a Designer valóban hasznos segítője lehet a kreatív munkafolyamatoknak, ugyanakkor az, hogy a végeredmény mennyire lesz kielégítő, sokszor csak a szerencsén (vagy a türelmünkön) múlik. Az alábbiakban mutatunk néhány konkrét példát.

1. A Designertől azt kértük, hogy tervezzen olyan emojit, amelyben "Egy rockernek öltözött nyúl gitározik, miközben az egyik mancsával ördögvillát formáz", amit az MI gyakorlatilag tökéletesen abszolvált is.

2. "Vicces üdvözlőlap Lajosnak nyugdíjba vonulása alkalmából, aki 30 évig dolgozott BKV ellenőrként" - adtuk ki a Designernek az utasítást, ami magát az üdvözlőlapot szépen meg is tervezte (igaz, angolul, ráadásul az illusztráció sem igazán tükrözi Lajos munkáját), ám az alá biggyesztett szöveggel már akadnak gondok.

3. Harmadik nekifutásra a kifestőkönyv kategóriával próbálkoztunk, itt azt kértük a Designertől, hogy tervezzen olyan képet, amin "Elefánt mászik az Empire State Building tetejére, közben az ormányával integet a lent álló tömegnek". Ezt az MI szépen el is készítette, csak hát nincs mit rajta kifesteni, hiszen a kapott képek egytől-egyig színesek voltak.

(Fotó: Bobák Áron/Microsoft Designer)

Profi grafikusokat megszégyenítő képeket alkot a már mindenki számára elérhető DALL-E 3 Néhány napja már bárki számára elérhető a DALL-E legújabb verziója, amely a begépelt szövegek alapján képes létrehozni a legkülönfélébb képeket. Az OpenAI generatív mesterséges intelligenciájáról immár elmondható, hogy simán felveszi a versenyt egy profi grafikussal, ráadásul magyarul is tökéletesen ért.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.