Az elmúlt években megszokhattuk, hogy a turistalátványosságok, de akár a szebb kirándulóhelyek is önmagukról fotókat készítő emberekkel vannak tele. Ha bejönnek a DJI számításai, akkor a jövőben a folyamatosan kattogó mobilok mellett a szelfidrónok látványával és hangjával is meg kell, hogy barátkozzunk. Amint azt a The Verge cikke kiemeli, a százötvenezer forintos HOVERAir X1 bebizonyította, hogy van létjogosultsága az összehajtható, a tenyerünkből felszálló, gombnyomásra elindítható, akár külön alkalmazások nélkül is elrepkedő drónoknak.
A DJI Neo nagyjából ugyanezt ígéri, körülbelül feleennyi pénzért
Összehajtani ugyan nem lehet, de miután a tenyerünkbe helyezzük, egy gombbal kiválasztjuk, hogy kövessen minket, keringjen körülöttünk, lebegjen fölöttünk vagy közelítsen-távolítson, és indul is a felvétel, 4K felbontásban, másodpercenként harminc képkockával. A tíz-harminc másodperces klipeket 20 GB-os, nem bővíthető memóriájában rögzíti a Neo, ami valamivel több mint negyed órát bír egy töltéssel. Még arra is képes, hogy a mobilunk mikrofonját használja hangfelvételre, és az így rögzített zajokat vagy beszélgetést automatikusan a videónk alá szerkessze.
Ha összetettebb feladatokat adnánk a Neónak, akkor vásárolhatunk hozzá külön távirányítót, amivel akár tíz kilométerre elrepül tőlünk, és vissza is tér. Az eszköz még a Goggles 3 szemüveggel is kompatibilis, igaz, akik ilyen irányítási módot választanak, inkább a drágább, akár az akadályokat is kikerülni képes drónokat szokták választani.
A DJI online áruházában kétszázkilenc eurót kérnek az alapmodellért, míg háromszázhatvankilencet a távirányítós, három akkumulátoros, töltős csomagért. Ahhoz pedig, hogy eldöntsük, hogy valóban tömegtermék lett-e a szelfidrónokból, csak meg kell nyitnunk jövő tavasszal az Instagram- vagy YouTube-hírfolyamunkat, esetleg szét kell néznünk a Duna-parton vagy Tihanyban.
(Fotó: DJI)