Tényleg boldogra mosolyoghatjuk magunkat

2020 / 09 / 08 / Raketa.hu
Tényleg boldogra mosolyoghatjuk magunkat
Régóta tartja magát a közvélekedés, miszerint mi magyarok kirívóan boldogtalan nemzet vagyunk, csak kesergünk, bánkódunk, és alig mosolygunk. Mi ebben nem tudunk igazságot tenni, az viszont egészen biztos, hogy immár tudományos alapot is nyert a gondolat, miszerint tudatos mosolygással boldogságra “hackelhetjük” az agyunkat.

Ausztrál kutatók munkájáról van szó, a mosolygást, pontosabban az arcizmok mosolygás során is használt izmainak stimulációját kissé bizarr módon, a fogak között tartott ceruzával érték el a vizsgálati alanyoknál, kiderült, hogy valóban hathatunk saját agyunk működésére. Nem csupán több pozitív érzelmünk van, ha mosolygunk, de a környezetünkben lévők arckifejezéseit, testbeszédét is kedvezőbben ítéljük meg.

Dr. Marmolejo-Ramos, a kutatás vezetője szerint ha az izmaink “azt mondják”, hogy boldogok vagyunk, akkor valóban pozitívabb színben látjuk a világot.

Az Experimental Psychology szaklapban publikált munkából a jelenség élettani részletei is kiderültek, az agy érzelmekért felelős központját, az amigdalát stimulálja a -mesterséges- mosolygás, ennek hatására neurotranszmittereket bocsát ki, így jobb érzelmi állapotba kerülhetünk.

A kutatók reményei szerint a hétköznapokon túl a mentális betegségek kezelésében is lehet jelentősége eredményeiknek, hiszen ha ennyire “könnyen” rávehetjük az agyunkat, hogy pozitív érzelmeket generáljon, akkor talán egy -enyhébb- pszichés betegség gyógyításában is segítségünkre lehet a módszer.

Úgy tűnik tehát, hogy a “fake it ‘til you make it”, magyarul talán: mímeld, míg valósággá nem válik amerikai mondás a pszichés jólétünkre is vonatkozik, feltéve, hogy hajlandóak vagyunk hamis mosollyal az arcunkon nekifutni a mindennapoknak.

(Fotó: Pixabay)

A cikk szerzője Györfi András, a Kripto Akadémia szerkesztője, a HVG Könyvek gondozásában megjelent Kriptopénz ABC című kötet szakmai szerkesztője, társszerzője.


Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Az agyi szkennelés szerint kifejezetten kísérteties hatással van a síp az emberi agyra, ami a leginkább az uncanny valley jelenségre hasonlít.
A súlyos covid-fertőzés hatására elkezdtek visszahúzódni a rákos daganatok
A súlyos covid-fertőzés hatására elkezdtek visszahúzódni a rákos daganatok
Meglepő, de a covid-fertőzés során kialakult immunválasz igen ígéretes lehet a rákkutatásban: a súlyos fertőzés hatására ugyanis elkezdtek visszahúzódni a legmakacsabb daganatok is.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.