Tényleg köddé vált Ferenc pápa a Vatikán egyik ablakában?

2021 / 11 / 06 / Felkai Ádám
Tényleg köddé vált Ferenc pápa a Vatikán egyik ablakában?
Ez a világ puszta illúzió vagy a gyíkemberek ügyködnek? Akárhogy is, egy 2020-as adásban a hirtelen felszívódó Ferenc pápa többek kedvelt bizonyítéka szinte bármely, szabadon választott összeesküvés-elmélet mellett.

2020-ban leadtak egy adást, melyben az imádságot követően a pápa nem egyszerűen visszasétál a Vatikán egyik ablakából, hanem szabályszerűen eltűnt. A videót több platformon is felkapták, alább például a YouTube változat tekinthető meg, de nagyot ment a TikTokon is, ahol több fiókra feltöltve is szembejöhet velünk a 4 You oldalunkon, jellemzően mindig valami összeesküvés-elmélet aládúcolásaként.

A Snopes tényellenőrző oldal most utánajárt, hogy mi lehet igaz mindebből. A fenti videó, vagyis annak részlete valóban 2020-ból származik, méghozzá április 13-ról, amikor a koronavírus járvány épp elkezdődött. A pápa a Regina coeli (esetleg még: Regina caeli, magyarul Mennyek Királynője) imádságot mondta el, ami a Katolikus Egyház egyik ősi, latin nyelvű Mária-himnusza, és a nevét több más imádsághoz hasonlóan a kezdősoráról kapta. (Akit érdekel akár az eredeti latin szöveg, esetleg annak a fordítása, az itt elolvashatja a fohászkodás történetével egyetemben.) Az akkori imádság alkalmával egyébként a pápa külön kihangsúlyozta a nők kiemelkedő szerepét a koronavírus elleni küzdelemben.

Hogy a fenti tényezők közül pontosan mi terhelte túl a Mátrixot, azt nem tudni, de mint a videón látható tehát, az imádság végeztével a pápa szó szerint köddé válik.

Mi történhetett? Nos, nagy valószínűséggel nem került sor semmiféle szándékos machinációra, de a valóságunk mögött sárga kódsorokkal csurgó algoritmusok sem mondták be az unalmast. A Snopes feltevése szerint az eredeti TikTok klip, amely aztán nagy karriert futott be akár a többi platformon is, a michigani WWMT-TV csatorna Kalamazoo News című adásábó származikl. Ez viszont nem a teljes anyagot mutatta be, hanem csak annak egy szerkesztett változatát.

A teljes anyag pedig megszemlélhető a Vatican News angol nyelvű YouTube csatornáján (fent), és mint az 15:22-től látható, a pápa az imádság befejeztével áldást oszt, majd elsétál az ablakból teljesen normálisan, bármiféle köddé válás nélkül.

Magyarán valószínűleg az történhetett, hogy a michigani csatorna szerencsétlenül vágta meg az anyagot, és ezért láthattuk azt, hogy a Szentatya az egyik pillanatban hátat fordított a kamerának, a következőben pedig eltűnt.

További cikkek a témában:

A kísértetműhold igaz históriája A LES-1 műholdat 1967-ben lőtték fel az űrbe, de különböző technikai okok miatt nem tudott pályára állni. A NASA le is írta elveszett műholdként. 2013-ban a LES-1 azonban újra jeleket kezdett sugározni.

Project December: a veszélyes mesterséges intelligencia, amellyel lehet „kommunikálni” a holtakkal is A Project December Elon Musk és Sam Altman cégének, az OpenAI által fejlesztett szoftvernek egy továbbfejlesztett változata, amit korábban maga a vállalat tartott túl veszélyesnek ahhoz, hogy megjelentesse.

A TikTok azért sikeres, mert a mesterséges intelligencia dönti el helyettünk, mit láthatunk A TikTok sikere önmagában is érdekes, ám ez a siker túlmutat egyetlen applikáción, és idővel nem csak a tartalomfogyasztást, a kultúrát, hanem mindent meg fog változtatni. Azt is, ahogy az ember döntési szabadságáról gondolkozunk.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.