Új, létező koronavírusgyógyszer-jelölteket találhattak a kínai mélytanulási algoritmusok

2021 / 01 / 04 / Justin Viktor
Új, létező koronavírusgyógyszer-jelölteket találhattak a kínai mélytanulási algoritmusok
Egy számítógépes gyógyszerszűrési stratégia laboratóriumi kísérletekkel kombinálva azt sugallja, hogy a pralatrexát, egy eredetileg a limfóma kezelésére kifejlesztett kemoterápiás gyógyszer potenciálisan felhasználható a Covid-19 kezelésére is.

Az új számítógépes szűrési módszerrel felfedezett ígéretes gyógyszerről a PLOS Computational Biology szaklap adott hírt. Hajpin Csang a Senzeni Fejlett Technológiák Intézetének kutatócsportját vezetve négy ígéretes gyógyszert is talált, melyek közül a pralatrexát és az azitromicin is sikeresen akadályozták a koronavírus szaporodását.

A kutatók többféle számítógépes modellezés kombinálásával szimulálták a vírus és a gyógyszerek interakcióját, a koronavírus RNS-függő RNS-polimeráz (RdRP) nevű vírusfehérjéje elleni gyógyszert keresve.

Az adatok szerint a női vezetők valóban jobban kezelik a koronavírus-válságot A koronavírus járvány kitörése óta végzett elemzések egyik figyelemre méltó eredménye szerint a női vezetők kiemelkedően jól teljesítettek, az Új-Zélandi Jacinda Arderntől, Taiwan elnökén, Tsai Ing-Wenen át Angela Merkelig bezárólag. A női vezetővel rendelkező országokat példaként emlegetik a járvány kezelésében.

“Bemutattuk, hogy a mélytanulás algoritmusai és a hagyományos molekuláris szimuláció kombinációjával értékes eredmények kaphatók” - mondta Csang.

A pralatrexát még a remdesivirnél is hatékonyabb volt a vírus ellen, noha eddig a a halálos kimenetelű limfóma gyógyításában kapott szerepet, erős ismert mellékhatásokkal. Éppen ezek miatt nem is valószínű, hogy az orvosok gyorsan klinikai alkalmazásba vennék.

(Forrás: Sciencedaily Kép: NIAID Integrated Research Facility)

Ez is érdekelhet:

A Pfizer koronavírus vakcinája 95, a Modernáé 94,5, az AstraZenecáé 90 százalékban hatásos Szerencsére több gyógyszergyártónál is nagy erőkkel halad a koronavírus elleni vakcina fejlesztése, beszámolónkban összegeztük legfontosabb friss híreket.

Új magyar eredmény a koronavírus okozta tüdőhegesedés kezelésében A Semmelweis Egyetem és a hazai járványkórházak  november elejétől végeznek klinikai vizsgálatokat a tüdőhegesedés (tüdőfibrózis) fluvoxaminnal történő kezelésével. A kutatás résztvevői az egyetemen kívül, a Magyar Tudományos Akadémia és a SigmaDrugs cég.

Így is fertőzhet - újra egy világelső magyar felfedezés a koronavírusról A szegedi Pharmacoidea gyógyszerkutatással foglalkozó magáncég kutatói, Hudák Anett, Szilák László és dr. Letoha Tamás a koronavírus új fertőzési módjáról tettek közzé egy tudományos ellenőrzés előtt álló tanulmányt. Ebben arról számolnak be, hogy kutatási eredményeik szerint a koronavírus az eddig ismert mód mellett másképpen is képes bejutni az emberi sejtekbe.


Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Az agyi szkennelés szerint kifejezetten kísérteties hatással van a síp az emberi agyra, ami a leginkább az uncanny valley jelenségre hasonlít.
A súlyos covid-fertőzés hatására elkezdtek visszahúzódni a rákos daganatok
A súlyos covid-fertőzés hatására elkezdtek visszahúzódni a rákos daganatok
Meglepő, de a covid-fertőzés során kialakult immunválasz igen ígéretes lehet a rákkutatásban: a súlyos fertőzés hatására ugyanis elkezdtek visszahúzódni a legmakacsabb daganatok is.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.