Újabb játékban győzte le az embereket egy mesterséges intelligenciával működő robot 2023 / 12 / 20 / Bobák Zsófia

Az ETH Zürich frissen bemutatott robotja, CyberRunner a Kaszparovot sakkban leköröző Deep Blue számítógépnél kevésbé látványos, de mégis fontos győzelmet aratott: gyorsabban teljesítette a feladatot egy labirintusjátékban, mint az emberek. A játék lényege, hogy a golyót úgy kell bejuttatni a célba a labirintuson keresztül, hogy a tábla mozgatásával irányítják a haladását, mindeközben az akadályokat is ki kell kerülni és a lehető legkevesebb idő alatt kell a célt elérni. A robot számára ez bonyolult feladványt jelent, mivel a golyó útjának kiszámítása mellett fizikai munkát is kell végeznie, vagyis a fizikai és "mentális" képességeit is használatba kell vennie. Az egyszerű felépítésű CyberRunner robotkarokkal mozgatta a táblát és megerősítésen alapuló tanulással sajátította el a kellő tudást, ami a játék sikeres teljesítéséhez kellett. A robotot a kutatók egyszer egyfajta csaláson is rajtakapták, mikor a gép megpróbálta levágni az utat a golyóval és kihagyott útszakaszokat, de a szabályok ismertetése után már a megfelelő módon is a legjobb humán játékosoknál gyorsabban (körülbelül 6%-kal gyorsabban) tudta elvégezni a feladatot. Az ehhez hasonló versenyhelyzetek persze nem az emberek legyőzéséről szólnak elsősorban, hanem a játék során szerzett tudásról a mesterséges intelligencia rendszerek és a robotok működését illetően. (Fotó: ETH Zürich)
A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
Európa legnagyobb jövőfesztiválja, a Brain Bar idén is megnyitja kapuit. A rendezvény a 21. század első negyedének elteltével arra a kérdésre keresi a választ: hogy fest majd az emberiség következő 25 éve. A diákok és pedagógusok számára ingyenes eseménynek szeptember 18-19-én a Magyar Zene Háza ad otthont.
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl –  7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl – 7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.