4×4 Gladiator – A rollerek terepjárója 2022 / 10 / 07 / Felkai Ádám

Ha egy űrhajós ácsorogna rajta, könnyen a NASA felderítő eszközének hihetnénk, de a Robo.Systems 4×4 Gladiator elnevezésű járműve valami olyat kínál, amiről kevesen gondolták, hogy szükségük lehet rá (és elképzelhető, hogy ez most sem fog megváltozni): a rollerezés élményét ülteti át egyenetlen terepre. A cég gondolt a lustábbakra is, így a járműre akár egy bicikliülés-szerűség is illeszthető. Jó hír viszont, hogy az eszköz elektromos, így legalább füstöt nem pöfög a turisták orra alá, amellett pedig a természet csendjét sem veri szét. A Gladiátort négy 2 kilowattos motor hajtja – kerekenként egy-egy –, így a teljes együttes teljesítmény 8 kilowatt, a csúcsteljesítmény pedig 16 kW. A motorok 45 km/h végsebességre pörgetik a járművet, amely 180 kg-ot bír el. Az energiát egy 60 V/2,4 kWh lítium-vas-foszfát akkumulátor szolgáltatja, ami négy órányi töltés után egy jó 100 km-t bír – vagyis ennyit rollerezgethetünk a Börzsönyben. Az eszköz jelenleg közösségi finanszírozás útján próbál megvalósulni, az Indiegogo-n jelenleg a célösszeg 5 százaléka gyűlt össze, de még a kampány kezdetén járunk, szóval 28 nap hátravan. A végső változatért várhatóan 7500 dollárt kell majd fizetni – egyébként ennél létezik gyorsabb, nagyobb hatótávolságú „tereproller” – az EZRaider azonban a maga 19200 dolláros árcímkéjével jóval drágább. (Forrás: New Atlas) Kép: Robo.Systems
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Gyors és olcsó: hatalmas, felfújható űrállomásokat bocsátanak fel két éven belül
Gyors és olcsó: hatalmas, felfújható űrállomásokat bocsátanak fel két éven belül
A Max Space stadion méretű, de olcsón és könnyen telepíthető űrállomásokat ígér. A 2026-ban fellőtt első modult követően pedig ilyenekben élhetnek az emberek majd a Holdon, és aztán a Marson is.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.