6 tudományos érv, hogy létezhettek jóval korábbi civilizációk is

2025 / 04 / 29 / Felkai Ádám
6 tudományos érv, hogy létezhettek jóval korábbi civilizációk is
Michael Button, aki ókori történelem szakon végzett, és mellesleg YouTuber, egy provokatív kérdést boncolgat a videójában: létezhettek-e fejlett, de mára elveszett civilizációk a messzi múltban?

Button kizárólag a tudományos irodalomra támaszkodva érvel amellett, hogy ez nemcsak lehetséges, hanem talán még valószínűbb is, mint gondolnánk. Központi állítása szerint az emberi fejlődés általánosan elfogadott időrendje inkább modern felfogásunk terméke, semmint a történelmi valóság hű leképezése.

Button hangsúlyozza: nem azt állítja, hogy bizonyítékot talált egy elveszett civilizációra. Inkább azt kérdőjelezi meg, hogy miért utasítják el sokan dogmatikusan ennek a lehetőségét.

A bizonyítékok hiánya – érvel – nem a hiány bizonyítéka,

főként egy olyan világban, ahol a természetes folyamatok miatt az anyagi emlékek megőrződése rendkívül ritka. Mai történelmi narratíváink így sokkal inkább korlátozott nézőpontjainkat tükrözhetik, semmint a teljes emberi múltat.

Ha pedig a civilizációnk holnap eltűnne, vajon mi maradna belőle 100 000 év múlva? Talán csak néhány halvány nyom – és könnyen lehet, hogy minket is csupán homályos, tábortüzeknél fennmaradt mítoszok őriznének meg az utókor számára.

(A borítóképeket az AI generálta)


Műholdak figyelik a világot, de mit is látnak pontosan?
Műholdak figyelik a világot, de mit is látnak pontosan?
Éber szemek figyelik a világot az űrből a nap huszonnégy órájában. Az űrbeli sztrádák egyre jobban benépesülnek, és felmerülhet a kérdés, mennyire fejlett a mai műholdas technológia, és mit is látnak pontosan az űreszközök a magasból?
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl –  7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl – 7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.