A jövő Champs-Elysées-je a nevéhez illően paradicsomi kertté változik 2021 / 05 / 30 / Bobák Zsófia

A Champs-Elysées neve a görög mitológiában szereplő paradicsomra, az Elíziumi mezőkre (Élüszion) utal, amely az arra érdemesek számára a végső, túlvilági boldogság örök forrását jelentette. A Champs-Elysées-t André Le Nôtre, a Napkirály kertésze kezdte átalakítani most ismert formájára, vagyis ő telepített két oldalt futó sorokban szilfákat az akkor még Grand Cours-nek nevezett mezőre. 1616-ban, a Mediciek alatt alakították úttá és a tizennyolcadik században bővült ki sugárúttá, majd III. Napóleon idején modernizálták. A régen még csak sétálók, lovasok, később biciklisták számára kialakított utat mára eluralta az autósforgalom, de egy 2019-ben bejelentett terv szerint az ikonikus avenue-t újra zöld kertté alakítanák és nagyrészt visszaadnák a gyalogosoknak. Anne Hidalgo, a város főpolgármestere ezt a Párizsi Olimpia után tervezi megvalósítani, így az elképzelések szerint már akár 2030-ra újra beszökhetne a természet Párizsba. (Fotó: PCA-STREAM)
Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Olyan ősi ez az ökoszisztéma, hogy még a dinoszauruszok előtti időből származik.
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Egész váratlan dolog nyír majd ki minket (ha addig minden mást megúszunk): egy új szuperkontinens, a Pangea Ultima. Időpontra is van ötlet.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.