A Manchester United új stadionja egy futurisztikus miniváros lesz

2025 / 03 / 13 / Bobák Zsófia
A Manchester United új stadionja egy futurisztikus miniváros lesz

A Manchester United hamarosan új stadiont kap, amelyet a brit Foster + Partners építésziroda tervezett meg, és amelyhez nem csak a mérkőzések megtartására alkalmas terület, hanem egy tágas, sétára, közlekedésre, vagy akár koncertek lebonyolítására használható külső tér is tartozik majd. A stadion, 100 ezer fős befogadóképességével, nagyobb lesz, mint elődje, az Old Trafford nevű létesítmény, és a teljes struktúra összességében kétszer akkora lesz, mint a Trafalgar tér. Foster elmondása szerint a labdarúgó-stadion megépítése fele annyi időbe telik majd, mint amennyi hagyományos esetben lenne: öt év alatt készen áll majd a megnyitásra, mivel előregyártott elemekkel dolgoznak, amelyeket a Manchesteri hajócsatornán szállítanak a helyszínre.

A stadiont az építész a világ legizgalmasabb projektjének, valamint egy miniatűr jövővárosnak nevezte, de a tervek nem minden esetben találtak lelkes fogadtatásra a helyiek részéről, részben a lebontásra ítélt, ikonikus Old Trafford stadion miatt, részben a hatalmas összegek miatt, amibe a konstrukció kerül majd. A brit Tribune szerint a teljes projekt 952 milliárd forintot emészt fel - ez jelentős összeg ugyan, de Foster szerint a környék átrendezése és fejlesztése 92 ezer új munkahely létrehozását, és évi 3500 milliárd forintnyi bevételt jelent majd az országnak. Összehasonlításképpen: a budapesti Puskás Aréna több mint 150 milliárd forintba került a 2017-2019 között zajló építkezés során.

(Fotó: Foster + Partners, Manchester United)

Chip a labdában és újrahasznosított levegő - a világbajnokság legkülönösebb high-tech megoldásai A nemrég kezdődő labdarúgó-világbajnokságot most először tartják közel-keleti országban és Katar az újépítésű stadionok mellett számos más egyedi megoldással készült a játékokra.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Mi történik, ha nehézvizet iszunk?
Mi történik, ha nehézvizet iszunk?
Miután a nehézvizet felfedezték, szinte rögtön meg is kóstolták.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.