A Midjourneynél is jobb képeket ígér a legújabb, ingyenesen hozzáférhető képgenerátor

2024 / 08 / 14 / Bobák Áron
A Midjourneynél is jobb képeket ígér a legújabb, ingyenesen hozzáférhető képgenerátor
A Flux egy modernebb laptopon is simán elfut, de számos képgeneráló oldalon is hozzáférhető.

A Black Forest Labs néhány napja gyakorlatilag a semmiből dobta be és tette mindenki számára ingyenesen hozzáférhetővé a Flux nevű text-to-image képgenerátorát, amit elég bevállalósan azzal promóztak, hogy az általa készített képek minősége még a széles körben etalonnak tartott Midjourneyt is felülmúlja.

Az biztos, hogy a Flux egészen magas színvonalat képvisel, ami nem is meglepő, hiszen a projekt mögött Robin Rombach, Andreas Blattmann valamint Dominik Lorenz állnak, akik korábban a Stable Diffusion képgenerátort fejlesztő Stability AI-nál tették le a névjegyüket a generatív MI területén.

A DALL-E 3 (balra) valamint a Flux (jobbra) által generált kép ugyanarra a leírásra

A három verzióban (Pro, Dev és Schell) elérhető Fluxot a Tom’s Guide már egy részletes tesztnek is alávetette, amelyben arra voltak kíváncsiak, vajon tényleg jobb képek érhetők-e el vele, mint a Midjourneyvel, és bár a lap tesztje alapján egy kicsivel ugyan az utóbbi nyert, az mindenképpen a Black Forest Labs MI-je mellett szól, hogy miközben a Midjoruney csak Discordon keresztül érhető el, a Flux kisebb, Schell verziója egy modernebb laptopon is simán elfut, aki pedig nem szeretné letölteni a képgenerátort, az számos erre szakosodott oldalon is igénybe veheti a Flux képességeit - többek között már a Nightcafén, a Basedlabsen vagy a Getimg oldalán is generálhatunk képeket vele.

(Borítókép: Flux képgenerátor/NightCafe)

Profi grafikusokat megszégyenítő képeket alkot a már mindenki számára elérhető DALL-E 3 Néhány napja már bárki számára elérhető a DALL-E legújabb verziója, amely a begépelt szövegek alapján képes létrehozni a legkülönfélébb képeket. Az OpenAI generatív mesterséges intelligenciájáról immár elmondható, hogy simán felveszi a versenyt egy profi grafikussal, ráadásul magyarul is tökéletesen ért.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.