A nagymama, akit egészben lenyelt egy óriáskígyó

2022 / 10 / 30 / Felkai Ádám
A nagymama, akit egészben lenyelt egy óriáskígyó
A képzelt és valódi rémségek sora végtelen, de az óriáskígyó, amely októberben egyben lenyelt egy 54 éves asszonyt, kiemelkedik ezek közül is.

A kockás piton (Malayopython reticulatus) Délkelet-Ázsiában elterjedt kígyófaj, a kifejlett példányok akár 6,95 méter hosszúságúra is megnőhetnek, de átlagos hosszuk 3-6 méter, amivel ők a világ leghosszabb kígyói és hüllői is. Mindennek ellenére az emberek elleni pitontámadás nem túl gyakori, utoljára ilyen iszonyatos eset Indonéziában történt 2018-ban. Egészen mostanáig. Idén októberben ugyanis egy újabb hajmeresztő esetre került sor.

A helyszín ezúttal is Indonézia, azon belül a Jambi tartomány. Az áldozat pedig egy 54 éves nő, aki nem tért haza a munkából, és a keresésére indult helyiek már csak a maradványait találták meg egy közel 7 méteres kígyó gyomrában – írja az Ati az eseményeket összefoglaló cikkében.

A rémisztő történet október 23-án, vasárnap vette a kezdetét: ekkor az 54 éves Jahrah elment dolgozni a kaucsuk-ültetvényre, ahol gumit csapolt a fákból. Soha többé nem ért viszont haza. A nő férje még aznap éjjel az asszony keresésére indult, de az ültetvényen csak a felesége szandálját, a kését, valamint pár ruháját találta meg – az asszonynak azonban nyoma veszett. A férj és több falubeli ezután a nő keresésére indultak, ám ahogy egyre sötétebb lett, kénytelenek voltak másnap reggelig felfüggeszteni a kutatást. A műveletet hétfőn reggel folytatták, és ekkor a falubeliek egy hatalmas, szokatlanul nagyra duzzadt gyomrú pitonra bukkantak. A feltevések szerint a kígyó valószínűleg megmarta Jahraht, majd a nő köré csavarta magát, hogy megfojtsa őt – borzalmas belegondolni is, de ez a folyamat akár két órán át is eltarthat.

A falubeliek ezután megölték a hatalmas kígyót, és felvágták a hasát. A lenti videó erről az eseményről készült, az igazán brutális részeket viszont szerencsére kitakarták (ennek ellenére, aki nem bírja az erőszakosabb felvételeket, inkább ne nézze meg):

Mint azt a helyi rendőrfőnök megerősítette, a szerencsétlen asszonyt a kígyó gyomrában találták meg. A rendőrfőnök hozzátette azt is, hogy a test nagyrészt sértetlen volt – a kígyó tehát miután végzett vele, egyben nyelte le az áldozatát. Ami igazán aggasztó, hogy még csak nem is ez volt a legnagyobb kígyó, amit a helyiek láttak – beszámolók szerint a környéken 8 méternél hosszabb állatot is észleltek már. Ezek a kígyók egyébként a fákra is képesek felmászni, és onnan lesnek az áldozataikra.

Mint azt a BBC írja az eset kapcsán: a pitonok az áldozatuk egyben nyelik le, mivel az állkapcsaikat olyan rugalmas ínszalagok fogják össze, ami miatt akkorára tudják nyitni a szájuk, amekkora a prédájuk. Ezek a kígyók pedig sokáig bár csak patkányokkal és egyéb kisebb állatokkal táplálkoznak, de amint elérnek egy bizonyos testméretet, onnantól a kisebb prédával már nem vesződnek, mert nem éri meg nekik a szükséges kalória szempontjából. Ekkor térnek át nagyobb élőlényekre: malacokra, sőt akár tehénre is, illetve sajnálatos mód olykor tehát az emberre.

(A cékkhez használt kép illusztráció, azon egy afrikai piton látható, forrása: Flickr/. Ray in Manila


Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Donald Trump alelnök-jelöltje, J. D. Vance, és a legvalószínűbb demokrata elnökjelölt, Kamala Harris sem lenne könnyű ellenfél a Szilícium-völgy nagyvállalatainak.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.