A NASA csodálatos új képet tett közzé a Teremtés Oszlopairól

2020 / 04 / 11 / Felkai Ádám
A NASA csodálatos új képet tett közzé a Teremtés Oszlopairól
A NASA az eredeti, híressé vált, a Sas-köd egyik részletéről készült képet 1995-ben tette közzé a Teremtés Oszlopai címmel. A most nyilvánossá tett kép azonban még gyönyörűbb: a híres oszlopok immár infravörös fényben láthatóak.

A kép (eredeti címe: Pillars of Creation) a Sas-köd egyik részletéről készült. A gázfelhők a Teremtés Oszlopai nevet egyrészt az alakjuk miatt kapták, másrészt azért, mert csillagok születnek a belsejükben.

Magyarán hangozzék is bármilyen romantikusan, csúsztatásról szó sincs: ezek tényleges oszlopok, amelyek csillagokat „teremtenek”.

A Teremtés Oszlopai gázokból és porból álló felhők, az őket bemutató képet 1995. április 1-jén Jeff Hester és Paul Scowen csillagászok készítették a Hubble űrtávcsővel. A végső, ismert kép egyébként 32 felvételből állt össze.

A Sas-ködöt 1745-ben fedezte fel Jean-Philippe Loys de Chéseaux svájci csillagász. A köd bolygónktól 7000 fényévnyi távolságban helyezkedik el. Az oszlopok amúgy iszonyatosan nagyok, a baloldali, legnagyobb oszlop 5000 fényév hosszú.

A legújabb kép az oszlopok ragyogását mutatja be infravörös fényben, amelynek eredménye a kékes árnyék. Nem csak csillagászati szempontból fontos, de valóságos műalakotás a mindenség egy apró szegletéről.

(Kép: wikipedia, NASA)


A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
Európa legnagyobb jövőfesztiválja, a Brain Bar idén is megnyitja kapuit. A rendezvény a 21. század első negyedének elteltével arra a kérdésre keresi a választ: hogy fest majd az emberiség következő 25 éve. A diákok és pedagógusok számára ingyenes eseménynek szeptember 18-19-én a Magyar Zene Háza ad otthont.
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl –  7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl – 7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.