A Nemzetközi Űrállomáson ilyet nem is lehetne, a kínain viszont simán: meggyújtottak egy gyertyát – videó 2023 / 09 / 29 / Felkai Ádám

Kínai űrhajósok a Tiangong űrállomás fedélzetén élőben mutattak be egy kísérletet, amely során a mikrogravitációban gyertyát gyújtottak, bemutatva, hogy a lángok miként viselkednek az űrben a Földhöz képest. A "Tiangong osztálytermi" előadássorozat részét képező kísérlet azt mutatta, hogy a lángok az űrben csaknem gömb alakúak a felhajtóerő által vezérelt konvekció hiánya miatt, és így a mikrogravitáció hatására a lángok minden irányba szétszóródnak. Ezzel szemben a bolygónkon a lángok könnycsepp alakúak a légáramlatok miatt. Ez a kísérlet, bár lenyűgöző, valószínűleg lehetetlen lenne a Nemzetközi Űrállomáson a gyúlékony anyagokra és a nyílt lángokra vonatkozó szigorú szabályok miatt. Kiegészítés: bár a videóban bemutatott formában valóban nem fordulhatna elő, ahogy arra a Space.com cikke is rámutat, az ISS asztronautái számos alkalommal kísérleteztek azzal, hogyan viselkednek a lángok mikrogravitációs környezetben, amire egy kifejezetten erre kifejlesztett eszközt (Combustion Integrated Rack) használtak. (Forrás: Space.com)
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Donald Trump alelnök-jelöltje, J. D. Vance, és a legvalószínűbb demokrata elnökjelölt, Kamala Harris sem lenne könnyű ellenfél a Szilícium-völgy nagyvállalatainak.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.