A Nemzetközi Űrállomáson ilyet nem is lehetne, a kínain viszont simán: meggyújtottak egy gyertyát – videó 2023 / 09 / 29 / Felkai Ádám

Kínai űrhajósok a Tiangong űrállomás fedélzetén élőben mutattak be egy kísérletet, amely során a mikrogravitációban gyertyát gyújtottak, bemutatva, hogy a lángok miként viselkednek az űrben a Földhöz képest. A "Tiangong osztálytermi" előadássorozat részét képező kísérlet azt mutatta, hogy a lángok az űrben csaknem gömb alakúak a felhajtóerő által vezérelt konvekció hiánya miatt, és így a mikrogravitáció hatására a lángok minden irányba szétszóródnak. Ezzel szemben a bolygónkon a lángok könnycsepp alakúak a légáramlatok miatt. Ez a kísérlet, bár lenyűgöző, valószínűleg lehetetlen lenne a Nemzetközi Űrállomáson a gyúlékony anyagokra és a nyílt lángokra vonatkozó szigorú szabályok miatt. Kiegészítés: bár a videóban bemutatott formában valóban nem fordulhatna elő, ahogy arra a Space.com cikke is rámutat, az ISS asztronautái számos alkalommal kísérleteztek azzal, hogyan viselkednek a lángok mikrogravitációs környezetben, amire egy kifejezetten erre kifejlesztett eszközt (Combustion Integrated Rack) használtak. (Forrás: Space.com)
“Ezt biztos nem emberek hozták ide” – Egyre több a rejtély Stonehenge oltárköve körül
“Ezt biztos nem emberek hozták ide” – Egyre több a rejtély Stonehenge oltárköve körül
Nemrég derült ki, hogy Stonehenge oltárköve valójában több száz kilométerrel távolabbról származik, mint azt eddig hitték. Most egy újabb tanulmány azonban tovább bonyolítja a képet.
Magyar kutatók jöttek rá, hogyan lehet csökkenteni az esélyét, hogy a poloskák bejussanak a lakásba
Magyar kutatók jöttek rá, hogyan lehet csökkenteni az esélyét, hogy a poloskák bejussanak a lakásba
Az ázsiai márványospoloskák őszi inváziója ellen nyújthatnak segítséget a kutatás eredményei.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.