A Nemzetközi Űrállomáson ilyet nem is lehetne, a kínain viszont simán: meggyújtottak egy gyertyát – videó 2023 / 09 / 29 / Felkai Ádám

Kínai űrhajósok a Tiangong űrállomás fedélzetén élőben mutattak be egy kísérletet, amely során a mikrogravitációban gyertyát gyújtottak, bemutatva, hogy a lángok miként viselkednek az űrben a Földhöz képest. A "Tiangong osztálytermi" előadássorozat részét képező kísérlet azt mutatta, hogy a lángok az űrben csaknem gömb alakúak a felhajtóerő által vezérelt konvekció hiánya miatt, és így a mikrogravitáció hatására a lángok minden irányba szétszóródnak. Ezzel szemben a bolygónkon a lángok könnycsepp alakúak a légáramlatok miatt. Ez a kísérlet, bár lenyűgöző, valószínűleg lehetetlen lenne a Nemzetközi Űrállomáson a gyúlékony anyagokra és a nyílt lángokra vonatkozó szigorú szabályok miatt. Kiegészítés: bár a videóban bemutatott formában valóban nem fordulhatna elő, ahogy arra a Space.com cikke is rámutat, az ISS asztronautái számos alkalommal kísérleteztek azzal, hogyan viselkednek a lángok mikrogravitációs környezetben, amire egy kifejezetten erre kifejlesztett eszközt (Combustion Integrated Rack) használtak. (Forrás: Space.com)
Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.