A nukleáris szitakötő megrezegteti szárnyait: így fejlesztik a Titán holdra tervezett nyolc rotoros drónt 2023 / 10 / 27 / Felkai Ádám

A NASA Dragonfly missziója a Johns Hopkins Applied Physics Laboratory vezetésével a Szaturnusz Titán holdjának felfedezésére készül. Az ambiciózus projekt célja a Titán összetett kémiájának vizsgálata, amely potenciálisan az élet előfutáraihoz kapcsolódik. A Dragonfly (magyarul szitakötő) egy személyautóméretű nukleáris meghajtású drón kamerákkal, érzékelőkkel és mintavevőkkel felszerelve, hogy ez utóbbiakkal elemezze azokat a szerves anyagokban gazdag régiókat, amelyek kölcsönhatásba léphettek a folyékony vízzel a Titán jeges felszíne alatt. A Dragonflyt már eddig is kiterjedten tesztelték a NASA virginiai Langley Kutatóközpontjában. Az olyan speciális létesítményekben, mint a Subsonic Tunnel és a Transonic Dynamics Tunnel, a kutatók szimulálták a Titán sűrű, nitrogénben gazdag légkörét. A tesztek a Dragonfly repülési konfigurációira összpontosítottak, beleértve a süllyedést, a motoros repüléskezdeményezést, valamint a Titán felszíne feletti repülést. Eddig több mint 700 próbafutamot hajtottak végre, ami több mint 4000 adatpont generálását jelenti a Dragonfly aerodinamikai teljesítményének finomítására és a számítási modellek értékelésére. A Dragonfly misszió a tervek szerint 2027-ben indul, és a 2030-as évek közepén érkezik a Titánra. (Forrás, kép: NASA)
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
Oleg Kononyenko szeptember 23-án tért vissza a Földre, miután több mint egy évig tartózkodott egyhuzamban a Nemzetközi Űrállomáson.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.