Öt szuper dolog, amire használhatjuk a Perplexity magyar nyelvű AI asszisztensét (és egy, amire nem)

2025 / 02 / 06 / Bobák Áron
Öt szuper dolog, amire használhatjuk a Perplexity magyar nyelvű AI asszisztensét (és egy, amire nem)
A Perplexity január végén tette elérhetővé az új Asszisztens szolgáltatását, amely a mobilon végzett feladatok elvégzését könnyíti meg a felhasználók számára, és számos más AI asszisztenssel ellentétben magyarul is használható.

Az alkalmazás eddig is igen népszerű volt, elsősorban annak köszönhetően, hogy a legfejlettebb nyelvi modelleket gyúrja egybe, azok képességeit pedig az interneten való keresés lehetőségével, valamint különböző szűrők használatával bővíti ki, így megbízható információk begyűjtésére jelenleg ez az egyik legjobban használható eszköz. A Telekom előfizetői számára ingyenesen hozzáférhető Pro verzióban emellett lehetőségünk van fájlokat, dokumentumokat is feltölteni és képeket generálni, így valóban egy teljes körű szolgáltatást kapunk.

Az egyelőre csak az androidos mobilos appban elérhető Perplexity Asszisztens ehhez képest is jelentősen kibővíti a szolgáltatás funkcionalitását: hangutasítással fogalmazhatunk meg és küldhetünk üzeneteket, emlékeztetőket állíthatunk be eseményekhez, rendelhetünk Ubert, összefoglalót kérhetünk a legutóbbi értesítéseinkről, kérdéseket tehetünk fel a képernyőn látható dolgokkal kapcsolatban, vagy azokról a dolgokról, amelyek a telefon kamerájában látszanak, de akár asztalt is foglalhatunk egy étteremben vagy hívásokat is indíthatunk vele.

A Perplexity Asszisztensnek mindenképp nagy előnye, hogy ezeket az utasításokat magyarul is kiadhatjuk, igaz, az alkalmazás néha félreérti, mit szeretnénk (a Deezert például sokadjára sem tudtuk megnyitni, mert mindig dízelnek értette). A hangos válaszokat is magyarul kapjuk, igaz, erős akcentussal, a számokat pedig jelenleg még egyáltalán nem tudja magyar nyelven kiejteni az alkalmazás.

A Perplexity Asszisztensnek más hiányosságai is vannak, jegyzeteket például nem tudunk vele készíteni és az okosotthon eszközeinket sem sikerült vele kezelnünk, miközben más asszisztensek erre már régóta képesek. Szintén nem tudjuk vele be- és kikapcsolni a telefonon a bluetooth-t vagy a WI-FI-t, ébresztőt viszont minden további nélkül be tudtunk vele állítani.

Az alábbiakban összegyűjtöttünk öt érdekességet, amire már most is használható a Perplexity, emellett egy olyan dolgot, ami fájóan hiányzik a képességei közül.

(Fotó: Bobák Áron/Rakéta.hu)


Fantasztikus világok rejlenek az emberi testben, amelyek igazi szupraorganizmussá tesznek minket
Fantasztikus világok rejlenek az emberi testben, amelyek igazi szupraorganizmussá tesznek minket
A kutatók szerint az emberi test valójában annál is komplexebb, mint amilyennek korábban gondolták - a sejtjei szoros együttműködésben működnek a mikrobiális sejtekkel, egy elválaszthatatlan egységet alkotva.
Tech-történelem kvíz: Melyik volt előbb? Mobiltelefon vagy hármas metró?
Tech-történelem kvíz: Melyik volt előbb? Mobiltelefon vagy hármas metró?
Faxolhatott-e Petőfi verset Szendrey Júliának? Használhatott-e zsebórát Mátyás király? Ebből a kvízből minden kiderül.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.