Ha keresünk valamit a lakásban, mondjuk a kulcscsomónkat, mert elfelejtettük, hova tettük, nincs mit tenni: a szemünkkel végig kell szkennelni minden lehetséges helyet, amíg meg nem találjuk. Ha viszont történetesen valaki rádobott egy dzsekit a kulcsokra, a puszta szemlélődés sem sokat segít. Mennyivel egyszerűbb a dolgunk, ha a mobilunkat szeretnénk megtalálni: felhívjuk egy másik telefonról, és ott lesz, ahol csörög. Már ha van térerő. Vagy ha nem merült még le...
Az optikailag nem látható tárgyak gyors megtalálására érdekes kísérleti robotot fejlesztett az MIT egyik kutatócsoportja. A robot úgy is képes megtalálni, hozzáférhetővé tenni és megfogni, felvenni a céltárgyat, ha az nincs optikai szenzorai, kamerái látóterében. A robot persze csal, hiszen egy emberhez képest természetfeletti képességeket kapott és a céltárgyat is manipulálni kell a műveletsor előtt. A robot érzékelését rádiófrekvenciás antennarendszerrel egészítették ki, a megtalálandó tárgy pedig RF-azonosítócímkét kapott. Így aztán hiába dugták el a felkutatandó kincset egy dobozba és dobáltak rá papírokat, a robot be tudta mérni annak helyét, majd leszedegette róla az álcát és megragadta a céltárgyat:
Az MIT szerint egy ilyen rendszernek nagy jövője lehet például a raktározásban vagy a robotizált online bevásárlásokban. A technológiának már neve is van: RF Grasp; RF, mint rádiófrekvenciás, grasp, mint megfogni, megragadni.