A robot, ami azt is látja, amit nem láthat

2021 / 04 / 03 / Rácz Tamás
A robot, ami azt is látja, amit nem láthat
Az MIT robotja úgy is megtalálja és felveszi a céltárgyat, ha nem látja, nem láthatja.

Ha keresünk valamit a lakásban, mondjuk a kulcscsomónkat, mert elfelejtettük, hova tettük, nincs mit tenni: a szemünkkel végig kell szkennelni minden lehetséges helyet, amíg meg nem találjuk. Ha viszont történetesen valaki rádobott egy dzsekit a kulcsokra, a puszta szemlélődés sem sokat segít. Mennyivel egyszerűbb a dolgunk, ha a mobilunkat szeretnénk megtalálni: felhívjuk egy másik telefonról, és ott lesz, ahol csörög. Már ha van térerő. Vagy ha nem merült még le...

Az optikailag nem látható tárgyak gyors megtalálására érdekes kísérleti robotot fejlesztett az MIT egyik kutatócsoportja. A robot úgy is képes megtalálni, hozzáférhetővé tenni és megfogni, felvenni a céltárgyat, ha az nincs optikai szenzorai, kamerái látóterében. A robot persze csal, hiszen egy emberhez képest természetfeletti képességeket kapott és a céltárgyat is manipulálni kell a műveletsor előtt. A robot érzékelését rádiófrekvenciás antennarendszerrel egészítették ki, a megtalálandó tárgy pedig RF-azonosítócímkét kapott. Így aztán hiába dugták el a felkutatandó kincset egy dobozba és dobáltak rá papírokat, a robot be tudta mérni annak helyét, majd leszedegette róla az álcát és megragadta a céltárgyat:

Az MIT szerint egy ilyen rendszernek nagy jövője lehet például a raktározásban vagy a robotizált online bevásárlásokban. A technológiának már neve is van: RF Grasp; RF, mint rádiófrekvenciás, grasp, mint megfogni, megragadni.

Ez is érdekelhet:

Bemutatta legkevésbé boston dynamicsos robotját a Boston Dynamics Stretch, aki Handle utódja, Spot és Atlas alkatrészekből áll és egész nap dobozokat fog pakolni. Handle nem dolgozik többet, helyette táncvideókat készít majd. Stretch kívülről kevésbé tűnik szórakoztatónak, mint a többiek, de a látszat néha csal.

CES 2020 - a Voiceitt startup segíti a sztrókbetegeket az okosotthonok kezelésében A startup nem szabványos beszédfelismerési technológiáját integrálja a hang által aktivált eszközökbe.

Új okosotthon szabvány mögött az Apple, Google, Amazon és a Zigbee Az Apple, a Google, az Amazon és a Zigbee Alliance összeálltak egy új okosotthon-szabvány kidolgozása érdekében. Az új munkacsoport Project Connected Home over IP (CHIP) néven született meg.


Elektromos autó töltők készletről, már 169 000 Ft-tól a DUNA WATT-tól! Töltsd otthon gyorsan és biztonságosan elektromos autódat 11kW-os, vagy 22kW-os töltőinkkel!
Fedezd fel a Duna Watt és Sunnic töltőinket! Magas minőség, intelligens funkciók, és egyszerű telepítés. Kattints és találd meg a számodra legmegfelelőbb EV töltőt lakossági és üzleti felhasználásra!
Tíz éve hallatszik valami ijesztő a Mariana-ároknál – végre tudjuk, mi lehet
Tíz éve hallatszik valami ijesztő a Mariana-ároknál – végre tudjuk, mi lehet
A biotwang hang olyasmi, mint a Star Wars filmekben az űrhajók hangja – egy évtized után a mesterséges intelligenciának köszönhetően azonban kiderült, mi áll a háttérben.
Előbb lépett ki, mint hogy belépett volna – negatív idő alatt tett meg utat a fény
Előbb lépett ki, mint hogy belépett volna – negatív idő alatt tett meg utat a fény
A negatív idő bár szembemegy az időről és térről alkotott hagyományos elképzeléseinkkel, meglepő módon mégsem sérti a fizika törvényeit. Először sikerült egyébként ilyet kísérleti úton megfigyelni, aminek a jelentősége épp ezért úttörő.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.