A Samsung finoman fogalmazva is ellopta a showt a CES 2020 kiállításon, Neon névre keresztelt projektjével, ami mintha ki szeretné hagyni az elkövetkezendő 50 évnyi fejlődést, és egyenesen 2070-be repítene minket. Talán azt is kimondhatjuk: ígéretekben nem ismernek tréfát.
A vállalat ajánlásában minden szimulált embert - amely csak a képernyőkön létezik, és nem a való világban - Neonnak hívnának (Vajon honnan származhat ez az újszerű ötlet?), és a Wachowski testvérek Samsung koncepciója az, hogy idővel ezek hiteles személyiségeket fejlesztenek maguknak, melyeket már talán akiknek is hívhatunk, és végül barátságos társakká, jóga oktatókká, TV-bemondókká, és szóvivőkké válnak.
„A neon olyan, mint egy újfajta élet” - mondta Pranav Mistry, a Samsung Technology and Advanced Research Labs (STAR Labs) CEO-ja.
„Több millió faj van a bolygónkon, és reméljük, hogy egy újabbat is hozzáadhatunk. A neonok a barátaink lesznek, munkatársaink és társaink, folyamatosan tanulva, fejlődve és emlékeket képezve interakcióikból."
Mistry kitweetelt egy olyan női példa-neont, amely a néhai Apple-alapító Steve Jobs legjellemzőbb ruháit öltötte magára. A jelentős ígéretek alátámasztására a saját fejlesztés alatt álló, a CORE R3 elnevezésű technológiai platform szolgál, melyben a három R, a Reality (Valóság), Realtime (Valós idejű), és Responsive (Válasz-képes) szavakat jelenti, magyarul tehát talán 3V MAG-nak lehetne hívni, ha lenne értelme a világon mindent lefordítani.
A STAR Labs bejelentése szerint neurális hálózatok és más mesterséges intelligencia technológiák felhasználásával a CORE R3-at felruházták az emberek megjelenésével, viselkedésével és interakcióival kapcsolatos információkkal, és így „számítástechnikailag olyan élethű valóságot tudnak létrehozni, mely a valóságtól megkülönböztethetetlen a normál észlelési folyamatok során.” A Samsung a héten személyes demonstrációkat tart a CES 2020 résztvevőinek Las Vegasban.
(Forrás: IrishTimes, TheVerge)