A Spotify mesterséges intelligenciával imitálja az előadók hangját

2023 / 09 / 27 / Bobák Zsófia
A Spotify mesterséges intelligenciával imitálja az előadók hangját
Az OpenAI legújabb technológiáját is felhasználó alkalmazás az eredeti podcast-előadó hangját teremti újra egy másik nyelven. A Spotify szerint ez a módszer lehet a szinkron személyesebb alternatívája.

A Spotify podcast tartalmait hamarosan szélesebb körben is elérhetik a felhasználók, mivel az alkalmazás olyan technológiát tesztel, amely többféle nyelvre fordítja a műsort, méghozzá szinkronizálás nélkül.

A vállalat a Voice Translation nevű programmal úgy tud az előadó hangján szöveget kreálni, hogy az minden szempontból, még a stílusát tekintve is nagyon hasonló az eredetihez. Ezzel a módszerrel a szinkronizáláshoz képest egyszerűen és gyorsan lehet más nyelvekre fordítani az előadást, így az sokkal szélesebb rétegekhez tud eljutni. Mivel az előadó hangja többé-kevésbé a sajátjának hallatszik, ezért a megoldásnak a szinkronhoz képest megvan az az előnye, hogy a műsort a más nyelven beszélő közönség is az eredetinek érezheti, azaz személyesebb hangulatot kelt a hallgatóságban. Az angolul elhangzó podcastok például spanyolul vagy németül is nagyjából ugyanazt az élményt nyújtják a közönségnek.

A Voice Translation bevezetése már elindult, de egyelőre még a pilot fázisban tart, ezért jelenleg csak néhány műsor esetében lehet kipróbálni a módszert. A programmal angolról spanyolra, franciára és németre fordították a kiválasztott podcast előadók (Dax Shepard, Monica Padman, Lex Fridman, Bill Simmons és Steven Bartlett) hangját és elsőként a spanyol verziókat mutatják be. Az alkalmazás elérhető lesz minden ingyenes és prémium előfizetéssel rendelkező felhasználó számára.

A mesterséges intelligencia használata az emberek hangjának helyettesítésére vagy imitálására a Spotify esetében inkább egyfajta kényelmi funkciót jelent, de más területen akár veszélyeket is rejthet, a hangklónozás technikáját például egyre gyakrabban alkalmazzák rosszindulatú céllal átverések során: csak az Egyesült Államokban, statisztikák szerint 2022-ben 2,4 millióan estek átverések áldozatául és ennek legnagyobb részét az önmagukat másnak kiadó csalók követték el, akik gyakran telefonon keresztül végzik tevékenységüket.

(Fotó: PxHere)


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.