Természetesen semmi olyasmi nem történne, mint amit a Star Wars-ban láttunk, bár a katonai űrjárművek fejlesztése rendületlenül halad, számolt be róla az Ars Technica. Egy új jelentés, melyet az Aerospace Corporation jegyez, az űrcsatákat lassú, megfontolt, és nehézkes eseménysoroknak festi le.
A jelentés szerint a legfőbb kihívás az, hogy az űrműveleteket jó előre meg kell tervezni. És ha egy műholdat már Föld körüli pályára állítottak, az nem képes komolyabban manőverezni, mint mondjuk egy vadászgép. Ez nagyban csökkenti bármely spontán összecsapás valószínűségét.
"Az űrben minden konfliktus sokkal lassabb és megfontoltabb lesz, mint a Csillagok háborújában" - mondta Rebecca Reesman, a jelentés szerzője, az Aerospace Corp projektmérnöke. "Minden egyszerűen sokkal több hosszú távú gondolkodást és stratégiai eszközöket igényel." De ne kerülgessük a forró kását, hiszen mindenki arra kíváncsi, hogy konkrétan mégis mi történhet egy űrösszecsapás során?
Az űrharc legvalószínűbb formájában egy műholdat egyszerűen egy ellenséges műhold pályájára állíthatnak, hogy belecsapódva megsemmisítse azt.
De még ha ez meg is valósulna a megsemmisített műhold kiszámíthatatlan és veszélyes űrhulladék-záport eredményezne, ami mindenki számára veszélyesebbé tenné a helyzetet.
(Kép: Pixabay)