A kiterjesztett valóság egyelőre sokkal inkább kiterjesztett, mint valóság: hiába hozott létre AR projekteket a Google és az Apple egyaránt, hiába repkednek a pletykák az Apple AR / VR sisakjáról, hiába magyarázza Tim Cook vezérigazgató egy interjúban, hogy hogyan fogja átalakítani a technológia a beszélgetéseinket virtuális tárgyak beemelésével, hiába rendelt az amerikai hadsereg százhúszezer HoloLens-alapú headsetet a Microsofttól, a legtöbben egyelőre elvétve találkozunk csak ezekkel a megoldásokkal - és legjobb esetben az a találkozás a Pokémon GO vagy egy Insta filter.
Explore the world with Floom, a new experiment that lets you create AR tunnels to get to the other side of the planet ➝ https://t.co/QDn3ktteJF ?? #WebXR pic.twitter.com/HDCmdy31Sx
— Google (@Google) April 7, 2021
A Google a napokban bemutatott néhány olyan AR és VR kísérletet, amelyek izgalmasak és kézzelfoghatóak - mármint megfogni nem lehet őket, de legalább léteznek. A legérdekesebb ezek közül a Floom nevet kapta, és ahogy Mitchell Clark írta a The Verge-ön, sokunk gyerekkori álmát váltja valóra: a padlóra irányítva a mobilunk kameráját átfúrhatunk vele a Föld túloldalára. Azt ugyan nem nézhetjük meg, hogy az Új-Zélandiak hogy bírják fejjel lefelé, de a Google Earth segítségével megvizsgálhatjuk a túloldalt műholdképeken. Ahhoz, hogy kipróbáljuk a Floomot, Chrome-ra és egy Android készülékre lesz egyelőre szükségünk, de akkor már nézzük meg a másik két, már élesített projektet is: az egyik segít belőni a körülöttünk állókhoz képesti kétméteres távolságot, ami mindenképp precízebb, mint odaképzelni egy fekvő kosárlabdázót, a másik pedig megméri a környezetünkben lévő tárgyakat. Jöhetnek HoloLensben járőröző katonák, csilliárdokba kerülő Apple sisakok, ehhez hasonló ötletekre lesz szükség ahhoz, hogy megszokjuk és megszeressük az AR-t.