A "tradicionális kínai páncélzatot idézi" az új űrruha, amit a kínai űrhajósok viselnek majd a Holdon 2024 / 09 / 29 / Bobák Zsófia

Kína az első emberes holdi misszióját erre az évtizedre, tehát még 2030 előtt tervezi megvalósítani: a küldetés keretében legalább három taikonautát küldenek majd a Hold felszínére, hogy a legénységből ketten rövid ideig (néhány óráig) tartó küldetésük közben tudományos munkát és megfigyeléseket végezzenek az égitesten. A fejlesztések a kínai űrügynökség (CMSA) szerint jól haladnak, az oda tartó utat lehetővé tevő Long March-10 rakéta, Mengcsou űrkapszula és Lanjüe leszállóegység készítése már zajlik és a holdi környezethez való űrruhákat is bemutatták szombaton egy Csunkingben megtartott technológiai fórumon. Az uniformisokat az űrhajósok akkor viselik majd, mikor elhagyják az űrhajót és sétára indulnak a Holdon, így a legnagyobb hangsúlyt a lábak, térdek minél akadálytalanabb mozgásának biztosítására helyezték. A külső forma, a színek és a mintázat távolról ugyan, de a tradicionális kínai páncélzatot idézi az űrruhát bemutató mérnökök szerint, ezzel az "erős akarat üzenetét közvetítik" az állami CCTV-nek nyilatkozó Csang Vanhszinnak, a Kínai Űrhajós Központ munkatársának magyarázata alapján. A CMSA a fórumon egy kampányt is indított, aminek során a nyilvánosságot is bevonva keresnek nevet az új űrruhának, ami kialakításában hasonló az eddigi EVA tevékenységekhez használt Feitian ruhákhoz. (Fotó: CMSA)
A kutatók szerint a féreglyukak folyamatosan megváltoztatják a valóságunkat titokban
A kutatók szerint a féreglyukak folyamatosan megváltoztatják a valóságunkat titokban
Mikroszkopikus méretű féreglyukak lehetnek a megoldásai a kozmológia jelenleg legfontosabb rejtélyeinek – ezek az apró téridőbeli struktúrák ugyanis segíthetnek megmagyarázni, hogy miért kezdett el gyorsulni az univerzum tágulása.
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
Oleg Kononyenko szeptember 23-án tért vissza a Földre, miután több mint egy évig tartózkodott egyhuzamban a Nemzetközi Űrállomáson.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.