A valaha készült legnagyobb kozmikus, háromdimenziós térkép kezd formát ölteni 2024 / 10 / 23 / Bobák Zsófia

Az Euclid 2024. július elsején indult az űrbe, hogy a Földtől másfél millió kilométerre, a Nap-Föld rendszer második Lagrange-pontja körül keringve megfigyeléseket végezzen és legalább hat évig zajló missziója alatt az égbolt mintegy 35%-át feltérképezze. Ez több milliárd galaxis mozgásának felderítését jelenti, miközben az adatok alapján a sötét anyag és sötét energia tanulmányozására is lehetőség nyílik, ami a feltételezések szerint rejtett hatást gyakorol az univerzum működésére. Az Euclid első térképrészletét néhány nappal ezelőtt tette közzé az Európai Űrügynökség, de az ábra egyelőre a hat éves megfigyelési munkának csak 1%-át jelenti, a március 25-től április 8-ig tartó időszakban készült felvételek összegzését. A mozaik 260 különálló megfigyelés képeit tartalmazza, amelyeket összességében egy 208 gigapixeles képpé állítottak össze az Euclid program munkatársai. (Fotó:ESA/Euclid/Euclid Consortium/NASA; ESA/Gaia/DPAC; ESA/Planck Collaboration)
Repüljünk át milliónyi galaxison néhány másodperc alatt
Repüljünk át milliónyi galaxison néhány másodperc alatt
A gyors intergalaktikus utazás a DESI (Dark Energy Spectroscopic Instrument) adatai alapján készült.
A Starship első rakománya egy banán volt, amit a hatodik repülési tesztre vitt magával
A Starship első rakománya egy banán volt, amit a hatodik repülési tesztre vitt magával
A SpaceX űrhajójának hatodik tesztje nem a várakozások szerint alakult, a Mechazillát ez alkalommal nem tudták használni a visszatérő űreszköz landolása során.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.