A világ leghosszabb élőlényére bukkantak Ausztrália partjainál

2020 / 04 / 15 / Bobák Áron
A világ leghosszabb élőlényére bukkantak Ausztrália partjainál
A kutatók egyenesen "a leghosszabb állatról" beszélnek, bár hogy a 46 méter hosszú lény egy állatnak tekinthető-e, azt nem is olyan egyszerű eldönteni.

Az Ausztrália nyugati partjainál, a Ningaloo-kanyonoknál megfigyeléseket végző R/V Falkor kutatóhajó néhány napja egy telepes medúzáról közölt felvételeket, amelynek hossza a becsléseik szerint elérheti a 46 métert. A telepes medúza nevéhez híven telepeket alkot, vagyis kisebb organizmusoknól, úgynevezett zoidokból épül fel, amelyek képesek magukat klónozni, így alkotva egy egészen hosszú élőlényt.

A zoidok mind más-más szerepet töltenek be a medúzában: a lebegtető gázkeverék segítségével felfelé irányítja a telepet, az úszóharangok a mozgásért felelnek, míg a táplálóöv a telep tápellátását biztosítja. A Live Science szerint a hétköznapi értelemben ezek a zoidok közelebb állnak ahhoz, amit "állatok" alatt érteni szoktunk, de mivel mindig telepeket alkotnak, így természetesen maga a telepes medúza is egy állatnak minősül.

A rekorder medúzát a SuBastian névre keresztelt, távirányítású tengeralattjáróval fedezték fel, amivel korábban korallzátonyokat és üvegszivacs-kolóniákat is megfigyeltek. A Schmidt Ocean Institute által kifejlesztett eszköz számos kamerával, szenzorral és tudományos eszközzel van felszerelve, és a tengerfenék feltérképezésén valamint az élővilág megfigyelésén túl fizikai minták gyűjtésére is alkalmas.


Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Olyan ősi ez az ökoszisztéma, hogy még a dinoszauruszok előtti időből származik.
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Egész váratlan dolog nyír majd ki minket (ha addig minden mást megúszunk): egy új szuperkontinens, a Pangea Ultima. Időpontra is van ötlet.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.