Az idén szeptember 2-3-ig tartó konferenciát a Légi Térképészeti és Távérzékelési Egyesület rendezi meg kétévente, és az idei lesz a harmadik alkalom, a helyszín pedig hagyományosan az Óbudai Egyetem. A 2015 szeptemberében bejegyzett egyesület főképp a légi térképészetben érdekelt magánszemélyek és cégek érdekképviseletével foglalkozik, illetve a részben még ma is kialakulóban lévő, fénysebességgel fejlődő UAV szektor jogi szabályozásával.
A pilóta nélküli eszközök teljesen új helyzetet teremtettek mindenki számára, a hobbi felhasználóktól, a technológiát munkavégzésre használó, szolgáltatást nyújtó vagy tudományos célú vállalkozásokig bezárólag. A feladat most a törvényhozókra vár, hogy lekövessék a változásokat, lehetőleg anélkül, hogy a totális tiltás, vagy túlzásba vitt szigor irányítaná a jogalkotást.
Az egyesület a légi fotogrammetria, az aktív és passzív távérzékelés történetének, tárgyi és történeti emlékeinek kutatására, a felmérő közösség kapcsolatrendszerének, kommunikációjának elősegítése érdekében, valamint a szakmai jogi háttér elemzésére, szakmai felügyeleti és jogi segítségnyújtás céljával is végez tevékenységet.
Az idei konferencia elsősorban a precíziós, légi térképészeti repüléseket végző pilótáknak, a szakterületen tevékenységet indító képfeldolgozóknak, kiértékelőknek és vállalkozóknak lehet hasznos.
Az előadások és esettanulmányok bemutatják az UAV és repülőgépes légi felmérések világát, valamint továbbképzési platformot is nyújtanak.
Látható lesz a szakma hazai és nemzetközi történetét bemutató szakkiállítás is, a 105 éves hazai légi térképészet mérföldköveivel, és a szakma legújabb vívmányaival 20 tabló és számos tárgyi eszköz szerepeltetésével, bemutatva az egykori és a legmodernebb módszereket.
(Forrás: ACRSA Kép: Unsplash)