Amikor Joaquin Phoenix összejött a fülében élő Scarlett Johanssonnal, mindekinek egyértelművé kellett, hogy váljon, hogy a hangalapú érintkezés ember és gép közt egyre fontosabb és egyre furcsább lesz. A las vegasi Consumer Electronics Show-n több gyártó is bejelentett olyan termékeket, szolgáltatásokat, amelyek a kiégve bolyongó forgatókönyvíróknak remek alapanyagot jelenthetnek a Her című film folytatásának a megírásához.
A drága magazinokban humanoid robotokkal futurisztikus vécécsészéket hirdető Kohler a Moxie AI nevű zuhanyfejjel érkezett a CES-re: a zuhanyhoz mágnesesen csatlakozó eszköz az Amazon Alexa platformját használja, szóval lehet vele zenét és podcastokat hallgatni, időzítőt beállítani, meg a lakás fényeit is ki-be kapcsolgatni. A 6-7 órás üzemidő miatt kamaszoknak naponta, katonáknak évente egyszer kell majd tölteniük, természetesen vezeték nélkül. Ja, és vízálló is.
A Google az Assistanttel kapcsolatos bejelentéseit zúdította a konferencialátogatókra, melyek közül az egyik legérdekesebb, hogy a szoftver hamarosan 42 nyelven, akár a forrástól eltérőben, lesz képes még élethűbben és okosabban felolvasni weboldalak tartalmát. Ha minden igaz, akkor idővel a cikk az olvasással egy tempóban fog görögni a képernyőn, sőt, a felolvasáshoz szükségtelen részletek, mint a weboldal gombjai vagy a képaláírások kimaradnak majd a hanganyagból. A pontos megjelenés ideje még nem ismert - ahogy az sem, hogy a magyar a 42 nyelv közt van-e, de erre rákérdeztünk a Google-nél, és frissíteni fogjuk a válaszukkal a cikket. A tippünk az alapján, hogy a fordító módban elérhető a magyar, az, hogy a válaszuk igen lesz.
Szintén a Google Assistanthez kapcsolódó hír, hogy az American Airlines Google Nest Hub okosképernyőket fog telepíteni az ügyfélszolgálati pultjaira, hogy azok segítségével 29 nyelvről és nyelvre, köztük magyarról és magyarra tudjon fordítani. Ezzel segítik az életükben először egy idegen országban rokonlátogató nagymamákat és a megkopott dán és mandarin tudással rendelkező reptéri dolgozókat - és persze a forgatókönyvírókat, akik remek nemzetközi romantikus vígjátékot vagy drámát tudnak írni így, attól függően, hogy az utas eléri-e a gépet, és hogy a gép eléri-e a célállomást.
A Vizio nevű, itthon kevésbé ismert gyártó közben a házimozi rendszerek aktuális ékkövét, a soundbart alakította át úgy, hogy ha a Dolby új, egyre népszerűbb formátumában, az Atmosban készült tartalmat sugároz, akkor a két oldalsó része felfele kezd nézni a szebb hangzás érdekében - ami csak addig hangzik furcsán, amíg bele nem gondolunk, hogy a Samsung függőlegesbe forduló tévével érkezett a kiállításra.
(Fotó: Pixabay, American Airlines)