Az LG beltéri kertészeti készüléke a panellakók álma lehet

2020 / 01 / 14 / Perei Dóra
Az LG beltéri kertészeti készüléke a panellakók álma lehet
Az LG-t mostanáig nem kifejezetten az amatőr kertészek főtámogatójaként ismertük, de úgy tűnik a vállalat nagyot lépett, és elindult a fenntartható életmódot hirdetők útján. A CES-en debütált prototípusuk egyaránt kedvez a vegetáriánusoknak és vegánoknak, illetve mindazoknak, akik városi életkörülmények közepette is saját maguk által termesztett növényekre vágynak.

Az eszköz leginkább egy vitrines hűtőszekrényre emlékeztet; az üvegajtó mögött négy, tálcákkal ellátott polcot találunk, ahová voltaképp bármilyen konyhakerti növényt elrakhatunk a kültérihez hasonló mesterséges klímában. A 'szekrényben' az adott növényfajták víz- és fényigényeinek megfelelően szabályozható a LED-világítás, a folyamatosan cserélődő levegő keringetése, annak hőmérséklete és a finomszemcsés vízpára mennyisége.

Magyarán a kertésznek nincs más dolga, mint műtrágyával és tőzegmohával kibélelni a tálkákat és elültetni a vetőmagokat. Utóbbiak növekedése egyébiránt nemcsak az üvegajtó túloldaláról, de egy mobilapplikáción keresztül is követhető.
A készülék összesen huszonnégy tálnak biztosít elegendő helyet, ami - legalábbis az LG szerint - pont fedezi egy négytagú család élelmezését. Bár az nem derül ki közleményükből, hogy ezt pontosan hogyan kalkulálták ki, vagy, hogy mikortól és mennyiért kapható majd az eszköz, a cég könnyen kezelhetőnek alkotta meg, így a kezdő kertészeknek is garantálják a sikerélményt.

Hidropónia, mint a jövő, önellátó kertészkedés alapja

Ahogy bolygónk lakossága egyre gyorsabb ütemben növekszik, úgy kellene mihamarabb megoldást találnunk arra, miként válhatnánk saját élelmiszereink megtermelőivé. A hidropónia ilyen eszköz lehet, ami egyes elemzők szerint hamarosan futótűzként söpörhet végig a világon, noha a kertészkedési eljárás egyáltalán nem új keletű dolog.

A hidropónia talán legnagyobb előnye, hogy a gyors növekedésen kívül lehetővé teszi a városi, vagy rossz, netán szennyezett talajon történő termesztést is, tekintve, hogy egyáltalán nem igényel termőföldet.

A módszer lényege ugyanis abban rejlik, hogy a palánta az első pillanattól kezdve nem a földben, hanem tápoldatban vagy tápoldattal rendszeres időközönként átitatott anyagban fejlődik. További előnye, hogy a hidroponikával termesztett növény gyökérzetének növekedése alatt végig biztosított az igényeinek megfelelő mennyiségű tápoldat, amit teljes egészében fejlődésére fordíthat. A hidropóniás rendszerekben keringő víz ráadásul többször felhasználható, így a kertészkedési forma egyszerre praktikus és környezetbarát. Végül, de nem utolsó sorban a hidropóniás kertészet (a termesztési felület maximalizálása érdekében) függőlegesen is telepíthető akár szabadtéren, akár lakásban vagy üvegházban.


A hidropónia segítségével a hely adottságának függvényében voltaképp bármilyen tetszőleges formában kertészkedhetünk.

A Green and Vibrant összeállításában felsorakoztatta a hidropónia jellemző hátrányait, amik talán nem is hátrányok, sokkal inkább intelmek arra vonatkozóan, hogy a siker megtérülése időt és felkészülést igényel. Annál is inkább, mivel a palánták ez esetben száz százalékban a kertésztől függnek, ezért féltő gonddal kell ügyelni növekedésüket, karbantartani az eszközt, és folyamatosan tiszta vizet biztosítani. Persze minden gazda jól tudja, hogy ki mint vet, úgy arat, a végeredmény azonban minden befektetett energiát megér.

(Fotó: LG Electronics USA, Pinterest)


Brazíliában már a cápákban is van kokain
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Ez az első eset, hogy szabadon élő cápákban sikerült kimutatni a kokain maradványanyagait – súlyosbítja a helyzetet, hogy az összes vizsgált állatban megtalálták a kábítószer nyomait.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.