A Scientist korábbi cikkében összehasonlította egészséges és diszlexiás személyek látását, és arra jutott, hogy amíg az átlag olvasónak asszimetrikus a retinája, addig diszlexia esetén a fényre érzékeny sejtréteg szimmetrikus, vagyis mindkét szem egyformán dominál. Olvasás közben emiatt egyszerre két külön képet érzékel, míg a betűk tükörhatása miatt homályosnak érzékeli a szöveget, ezért lassabban megy az olvasás, a látószerv viszont gyorsan elfárad, különösen a p-b, illetve a p-q betűknél.
Az Engadget írt először a LED-es Lexilight állítható pulzálásáról, ami manipulálja az agyat, ami így csak az egyik szemből kap beérkező információt, az egyén előtt pedig egyszeriben kitisztul a szöveg. Az állítható pulzálás lényege, hogy az eszköz hátoldalán lévő gombokkal tetszőleges sebességre állítható a fényhullámok lüktetése; a prémium kategóriás LED-es égők tisztábban mutatják a színeket és kontrasztokat.
A Lexilight technológiáját háromszázan tesztelték, a visszajelzések alapján néhányuknál teljesen megszűnt a probléma, összességében pedig a tesztelők nyolcvanhét százaléka értékelte valódi segítségnek. Plusz pont, hogy a fényforrás nemcsak papír, hanem digitális alapú szöveg olvasásához is használható, utóbbi esetében viszont csökkenteni kell a képernyő fényerejét.
A lámpa európai forgalmazása már elkezdődött, jelenleg ötszáznegyvenkilenc fontért, mintegy kétszázhúszezer forintért lehet hozzájutni, vagyis mélyen a zsebünkbe kell nyúlni. A vállalat enyhítésképp harminc napos próbalehetőséget, illetve havi negyvenkilenc fontos részletfizetést biztosít. Egyelőre csak az elektromos hálózatról működő eszközök elérhetők, az akkumulátoros verziók bevezetését 2020 nyarára tervezik.
(Fotó: Gizmochina)