Az újrafelhasználható kínai rakétákat hálóval kapják el visszatéréskor 2024 / 04 / 02 / Bobák Zsófia

Kínai hírügynökségek márciusi jelentése szerint Kína többféle újrafelhasználható rakéta építését tervezi, amelyek közül az elsőt már jövőre, 2025-ben indítják, majd más típusú rakéták is követik 2026-ban és később. A rakéták 4 és 5 méter átmérőjűnek készülnek és segítségükkel az ország előtt új utak nyílhatnak meg az űrprogramok tekintetében és könnyebbé válhat a tervezett műholdas megakonstellációk elkészítése is. A Space.com által megosztott CCTV (Kínai Központi Televízió) felvételen látható az egyik módszer, amivel a gyorsítórakéták biztonságos visszatérését igyekeznek elősegíteni: a megoldás egy hálószerű szerkezeten alapul, amely az érkező egységet a kellő időben szorosan körülfogva tartja meg a rakétafokozatot. Azt még nem lehet tudni, hogy a technológiát mikor kezdik el alkalmazni, de az újrafelhasználható rakéták fejlesztése biztosan alakul: egy állami tulajdonú cég idén januárban már sikeresen tesztelte a Kuajcsou rakétát, igaz, a 22 másodpercig tartó teszt során még csak egy “ugrást” hajtott végre a jármű. (Fotó: CCTV)
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
A Mars egyik holdja lassan szétesik, de előtte még landol rajta egy rover
A Mars egyik holdja lassan szétesik, de előtte még landol rajta egy rover
A Phobosra jövőre egy holdjáró indul, és a misszió végén mintát is juttatnak a Földre az égitestről.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.