Az újrafelhasználható kínai rakétákat hálóval kapják el visszatéréskor 2024 / 04 / 02 / Bobák Zsófia

Kínai hírügynökségek márciusi jelentése szerint Kína többféle újrafelhasználható rakéta építését tervezi, amelyek közül az elsőt már jövőre, 2025-ben indítják, majd más típusú rakéták is követik 2026-ban és később. A rakéták 4 és 5 méter átmérőjűnek készülnek és segítségükkel az ország előtt új utak nyílhatnak meg az űrprogramok tekintetében és könnyebbé válhat a tervezett műholdas megakonstellációk elkészítése is. A Space.com által megosztott CCTV (Kínai Központi Televízió) felvételen látható az egyik módszer, amivel a gyorsítórakéták biztonságos visszatérését igyekeznek elősegíteni: a megoldás egy hálószerű szerkezeten alapul, amely az érkező egységet a kellő időben szorosan körülfogva tartja meg a rakétafokozatot. Azt még nem lehet tudni, hogy a technológiát mikor kezdik el alkalmazni, de az újrafelhasználható rakéták fejlesztése biztosan alakul: egy állami tulajdonú cég idén januárban már sikeresen tesztelte a Kuajcsou rakétát, igaz, a 22 másodpercig tartó teszt során még csak egy “ugrást” hajtott végre a jármű. (Fotó: CCTV)
Elektromos autó töltők készletről, már 169 000 Ft-tól a DUNA WATT-tól! Töltsd otthon gyorsan és biztonságosan elektromos autódat 11kW-os, vagy 22kW-os töltőinkkel!
Fedezd fel a Duna Watt és Sunnic töltőinket! Magas minőség, intelligens funkciók, és egyszerű telepítés. Kattints és találd meg a számodra legmegfelelőbb EV töltőt lakossági és üzleti felhasználásra!
Hány ember tartózkodik jelenleg az űrben?
Hány ember tartózkodik jelenleg az űrben?
Most, hogy már két űrállomás üzemel folyamatosan és a kereskedelmi űrutazások is fellendülőben vannak, néha egész sokan utaznak egyszerre az űrbe. Ha kíváncsiak vagyunk rá, jelenleg éppen hányan és név szerint kik tartózkodnak a Földön kívül, egyszerűen utánajárhatunk.
Gigászi plazmakilövellést találtak a kutatók, számtalan ehhez hasonló lehet az univerzumban
Gigászi plazmakilövellést találtak a kutatók, számtalan ehhez hasonló lehet az univerzumban
A szupermasszív fekete lyukból származó plazmasugár 23 millió fényév hosszúságú, sosem láttak még ekkora struktúrát a csillagászok.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.