A Realbotix látványosan kezdte meg az idei évet, és a CES-en nem csak egy, hanem rögtön két modellt is bemutatott, amik a cég humanoidflottájának fontos részét képezik az elkövetkező időkben. Egyike az ultrarealisztikus robotoknak Melody, aminek legfőbb jellemzője a modularitás és az egyszerű kezelhetőség, a robotot emiatt gyorsan elemeire lehet bontani és bőröndbe lehet csomagolni, majd megérkezéskor újra összerakni: a cég szerint így akár a repülőutakon is a tulajdonosával tarthat a humanoid, amit kifejezetten társrobotnak szántak. A gyártó Melody-t fejlett vizuális rendszerrel szerelte fel, ezért a robot képes a megbízhatóan működő tárgyfelismerésre, tud szemkomtaktust tartani és egyszerű beszélgetéseket folytatni.
A másik robot, Aria szintén elsősorban társrobotnak készült, és külseje személyre szabható: a haját, sőt az arcát is ki lehet cserélni, ehhez mindössze arra van szükség, hogy lehámozzuk a szilikonréteget, majd egy új arcot csattintsunk fel, ami mágnesek segítségével marad a helyén.
A Realbotix azon is dolgozik, hogy a robotok minden új (saját) arcot felismerjenek, és ennek megfelelően változtassák a személyiségüket, hogy viselkedésük jobban illeszkedjen az aktuális külalakhoz, vagyis a személyiségük is moduláris és változtatható legyen.
A Realbotix robotjai egyértelműen kiemelik a nőies jegyeket, ami nem véletlen: a társrobot kifejezés ugyanis akár intim tevékenységekre alkalmas eszközt jelenthet, bár a cég inkább azon robotok készítését célozta meg, amelyek például recepciósként is funkcionálhatnak, vagy akár a szórakoztatóipar, egészségügy, illetve oktatás területén dolgozhatnak. A robotok társként való felhasználása azonban továbbra is nagy hangsúlyt kap, a Realbotix szerint Melody és a többi gépezet lehet az Észak-Amerikát sújtó "járvány", a magányosság ellenszere.
(Fotó: Realbotix)