Mint az egykori ügynök elmondta, egyre több bizonyíték utal arra, hogy a náci vezér nem követett el öngyilkosságot 1945-ben Berlinben, hanem Dél-Amerikába, egész pontosan Argentínába menekült. Baer, aki 21 évet töltött a hírszerzés szolgálatában, úgy véli, alapjaiban változhat meg a második világháború utáni történelemszemlélet, ha Argentína végre nyilvánosságra hozza azokat az archívumokat, amelyek a nácik dél-amerikai jelenlétével foglalkoznak. A titkosított iratok szerinte fényt deríthetnek arra is, milyen szerepet játszott az argentin kormány a nácik – köztük akár Hitler – bújtatásában.
„Ha a CIA tíz évvel a háború vége után még mindig komolyan vette ezeket a jelentéseket, az azt mutatja, hogy az amerikai kormány egyes köreiben valóban hittek abban, hogy Hitler életben maradt” – nyilatkozta Baer a Daily Mailnek.
Az egykori ügynök egy frissen előkerült, 1955-ös CIA-dokumentumra hivatkozik, amely arról tanúskodik, hogy az amerikai hírszerzés még évekkel Hitler feltételezett halála után is nyomon követte a dél-amerikai mozgásait. Különösen figyelemre méltó a 2015-ben Argentína Misiones tartományában feltárt, eldugott náci menedék, amelyet Baer „a legizgalmasabb leletnek” nevezett. A víz- és áramellátással felszerelt épületegyüttesben a régészek többek között náci korszakból származó tárgyakat és 1938-as német pénzérméket találtak.
„Ha valaki el akarná rejteni Hitlert, alighanem pont egy ilyen helyen tenné” – tette hozzá Baer.
A hivatalos történet – miszerint Hitler és Eva Braun öngyilkosságot követtek el a Führerbunkerben, majd fogászati adatok alapján azonosították őket – az utóbbi időben egyre több kritikát kapott. A 2009-ben végzett DNS-vizsgálatok például azt mutatták ki, hogy a sokáig Hitler koponyájának hitt maradvány valójában egy fiatal nőhöz tartozott. Baer szerint ez is csak azt erősíti, hogy:
„ez a történelem egyik legnagyobb rejtélye, amelyre talán sosem kapunk teljes választ”.
Az argentin kormány, Javier Milei elnök jóváhagyásával, a közeljövőben nyilvánosságra hozhat olyan dokumentumokat is, amelyek fényt deríthetnek egy állítólagos náci tervre: egy újabb, úgynevezett „Negyedik Birodalom” létrehozására Dél-Amerikában. A tervek között szerepelt állítólag egy nukleáris fúziós laboratórium felállítása is a Huemul-szigeten, Juan Perón elnöksége alatt.
Bár Baer lehetségesnek tartja Hitler menekülését, Dr. John Cencich, az ENSZ egykori háborús bűnöket vizsgáló nyomozója továbbra is szkeptikus. Szerinte az Argentínába menekült nácik már „lemorzsolódott, erkölcsileg megingott emberek” voltak, akik aligha lettek volna képesek feltámasztani a bukott birodalmat.